türk telekomu tebrik ederiz!

DaRWeLL
20-11-2008, 21:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

biraz önce forumda verilen masaüstünde araba sürme şeyini merak ettim indiriyim dedim.ama aktarım hızım o kadar YüKSEKKİ! yine sinirle doldum....
rezil ttelekomun 1mbit sınırsız internetine ayda 50 ytl ödüyoruz ama aktarım hızına dikkat!!!!!rezillikten başka bişey değil..

direk link: http://img384.imageshack.us/my.php?image=fhrfhutruov7.jpg

Banned
20-11-2008, 21:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bu gece forumda verilen linklerde bir iş var bunada tıklayınca bir şey çıkmadı.

piRe_
20-11-2008, 22:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Başka bir sorun olabilirmi.? Bende gayet normal.

Kapalı Hesap (91855)
20-11-2008, 22:16   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

sözleşme biter bitmez ttnetten kurtulcam
reklamda hızdan bahsediyorlar utanmadan birde
diğer verdiği servislerin hepsine alternatif var en önemli özellikleri BEDAVA olması

fiyat orda 14,99 ama 2 ay sonra 99,99 oluyo fatura işte

nirvana26
21-11-2008, 09:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

türk telekom altın yumurtlayan tavuktu özelleştirdiler. paralar nere gitti bilmiyom ama ceremesini biz çekiyoz.

Fatih_ARMAĞAN
21-11-2008, 09:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

ya tamam iyi güzel hoş diyorsunuzda ..  HErşeyide TTNET e Vurmayın tyamam adamların bir ço keksiği var vs. vs.vs.  Bakın indirdiğiniz Sitenin Upload ı düşüksese 1mbit oldugu varsayalım Siz de 100 Mbit net olsa hiç bir işe yaramaz her giremediğiniz siteyi her yavaş indirdiğiniz her dosyayı TTnet e mal etmeyin. tamam bir ço keksik var ortada malum ama birazda doğruyu  bilelim. alt yapı bu kadar destekliyorsa yapacak birşey yok. ama kendi modemimizden kablomuzdaki arızayı adamlara mal etmeyelim.
Belli Başlı yerlerden bir download edin bakalım..
Microsoft un sitesinden.  vb. kaliteli yerlerden download edin bakalım 95-105-110 görüyorsanız Sorun yok demektir.
bende 4Mbit var oldukcada memnunum 450-460-470-480-490 civarında hatta bazen 500 le download ediyorum. arkadaşlar bir çok semtin kablolama sistemleri hala en eski düzen bu kabloların kaldırabileceği bir kapasite olduğu kesin. bunu unutmayalım. binalarımızdaki telefon kablolarının eskiliğini vs. bu tip şeyleride göze alalım. herşeyi ttnet e yıkmaya gerek  yok bence.

matrax551
21-11-2008, 11:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

bilgisayar çalıştıkça, benim hızda düşüyo...işlemci ısınıyo galiba...107 lerden 25 lere düştüğü oluyo...virüsde girmiş olabilir...sende hep mi böle..

onlineTR
21-11-2008, 11:51   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

İYİ niyetlerimi sunuyorum ttnete İYİ(!) niyetlerimi yine söyliyim İYİ(!) niyetlerimi !...

mladenbmv
21-11-2008, 12:17   |  #9  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

bazı sitelerde bazen böyle düşük hız oluşuyor bunun telekomla alakası yok.başka siteden baişa bir işe indirmeyi dene hızı gör o zaman.sen dersin şimdi ttnet savunuyorsun diye savunmuyorum yüksek fiyata düşük hızlı internet veriyor.ama bazen sitelerdende kaynakalnıyor ve akşamları hafta sonları internet hızı düşüyor buda gerçek.ben çoğu zaman dosya indiriyom ve hızı genelde 100kbps msn ye bakıyom kullanıcı çoğaldımı internet yavaşlıyor oda alt yapı yetersizliğinden bir kaç ay önce komple kabloları değiştirdiler ama daha nimetlerini göremedik.bulgaristanda internet fiyatı 32 mbps indirme hızı 6,500kbps ve fiyatta 22 ytl sınırsız.

mukoc
21-11-2008, 13:28   |  #10  
Üye
65 mesaj

kimse kalkıp ttneti savunmasın.adamların verdiği hizmet ortada.gecen ay eve sınırsız internet bağladım bana gelen fatura 107 ytl.ben gorunce sok oldum.sırf iptal ettirmek istediğim zaman fazla para vermeyeyim diye kampanyayada girmedim ama faturayı gorunce soka girdim.neymis adls kıst ucreti yok ben bileyim adsl nin neyi.49 ytl lik fatura 107 ytl ye yukselmiş.sonra vay efendim niye tt bu kadar kar ediyor?ha bu arada 12 13 ytl lik tlfnun sbt ücretinide hiç hesaba katmıyorum.aslında tbr etmek lazım adamları utanmadan cıkıp reklmalarda kaliteden soz ediyorlar.

DaRWeLL
21-11-2008, 14:31   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

siteden siteye değişir demişssiniz haklısınızda  dün ne yaparsam yapayım en fazla 20 aktarım hızı gördüm.rapidshare, gezginler, vs biçok site çok yavaştı..tabi her hattın bi kapasitesi var ama neden yükseltilmiyor adam gibi hat kurulmuyor??bide reklam yapmışlar hızlı internet, güvenilir bilmemne...önce şu hatları yenile..adam gibi 1 mbit internet kullandır bize o zaman fiyatına tek lafım olmaz..ama hem pahalı hemde rezil internet olunca olmuyor..üstelik bulundgm yerde biçok mahallede 2mbit interneti kaldıracak hat yok..

DarkHellKnightX
21-11-2008, 20:39   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

indirdiğin site vermiyosa sen zorlamı alacan Gülüş

samsamsa
22-11-2008, 01:46   |  #13  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

ttnet kadar kazıkcı bi şirket görmedim hayatımda daha 1 ay oldu inteneti alalı 1 Mbit 4 gb koda bağlatma ücteriyle beraber 60 ytl dedndi .. kodayı sadece 400 mb geçtim ve 93 ytl fatura geldi .. gelde ne yapma .. ve şu an kime ne diyecem bilmiyorumm ..

hudhud
05-12-2008, 00:31   |  #14  
Taze Üye
5 mesaj

Kesinlikle katılıyorum.

01apachi
05-12-2008, 01:09   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

arkadaşım, internet hızı sabittir, eğer yavaşlar ise sisteminde de sorun olmadığından eminsen 4440375 sorununu halledecektir..
bırak bi arıza kaydı onlar uğraşsın..

henek63
05-12-2008, 01:15   |  #16  
Yeni Üye
43 mesaj

01apachi kardeş sana bir sorabilirmiyim benim bağlantım 2Mbit ama downloadım testlerde tabi ttnetin resmi sitesinden yapıyorum testi ve sonuç 1720 lerde normalmidir  bu bana cevap verirsen sevinirim saygılarımla....

01apachi
05-12-2008, 01:43   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

öncelikle bir önceki cevabımda kullandığım "internetin hızı sabittir" cümlesini açıklama gereği duyuyorum;
benim sabitlikten kastım aşağı yukarıidi

bunu biliyorum çünkü bağlattığım ilk hafta epey uğraştım, internete bağlanamadım, arıza kaydı bıraktım birçokdefa.. hatta telefon ile hiç biryeri aramadığım halde (4440375 hariç) telefon, adslden fazla geldi..
sn henek63 sizin sorunuza gelince; bence normal..
*ttnetten alıntı yaptım*

ADSL İnternet erişimi, servis sağlayıcılar tarafından sunulan hizmet, gelişen teknolojilerle birlikte, artık 4096 Mbps hızlara çıkmıştır. Paket erişim hızı olarak belirtilen hızlar, ulaşabildiğiniz maksimum hızı ifade etmektedir. Telefon hattınız size ayrılmış olmakla birlikte, İnternet erişiminizin hızı, telefon altyapısının kalitesine göre, özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde, ifade edilen maksimum hızların altına düşebilmektedir.İnternet erişiminiz, telefon hattınızdan, İnternet servis sağlayıcınıza ulaşana kadar aşağıdaki faktörlerden etkilenir.

***Kullandığınız Bilgisayarın Durumu Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu İnternet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza İnterneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle İnternetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer. Ya da bilgisayarınızda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini İnternetten otomatik olarak yüklemesi için ayarlandıysa, bu yükleme sırasında İnternette gezinti hızınız yavaşlayabilir.
*****Telefon Hattının Kalitesi Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL'inizde de kesintiler yaşanacaktır.
Telefon Santrallerindeki Yoğunluk Telefon santrallerindeki yoğunluk, abonenin veri trafiği, İnternet servis sağlayıcının İnternet bulutuna ulaşamadan sıkışmasına ve yeterli veriyi sağlayamamasına sebep olur.
Telefon Santraline Uzaklık ADSL, uzaklık arttıkça hızın azaldığı bir iletişim teknolojisidir. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar ADSL hizmeti sağlanabilmektedir.
Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi ADSL Cihazlarının Performansı Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızını ve kesintisizliğini etkiler.
ADSL Modem/Router'ın Performansı Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

Son Düzenleme: 01apachi ~ 05 Aralık 2008 01:45
01apachi
05-12-2008, 01:55   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

arkadaşlar şunuda söyleme gereği duyuyorum;telefon çalışıyorsa hatta problem yok diye bir mantık yok..
zira ben bağlanamadığımda telefon çalışıyordu..

ve dahası eğer aradığınızda (müşteri hiz);
-efendim, hattınızın bulunduğu bölgede bi alt yapı çalışması var..
gibi bi cümle kurarlar ise yemeyin..
ve arara bağlanamama gibi problem ile karşılaşıyosanız kesinlikle postaneden evinize kadar olan bağlantı noktalarındaki kabloları kontrol ettirin.. benimkinde oksitlenme varmış.. değiştirince herşey normale döndü..

lütfen bu söylediklerimi "bilmişlik" olarak değerendirmeyin..
sadece yaşadıklarımı paylaşıyorum.. teşekkürler

Son Düzenleme: 01apachi ~ 05 Aralık 2008 02:05
henek63
05-12-2008, 02:18   |  #19  
Yeni Üye
43 mesaj

lütfen bu söylediklerimi "bilmişlik" olarak değerendirmeyin..
sadece yaşadıklarımı paylaşıyorum.. teşekkü

Arkadaşım ilgi ve alakana çok teşekkür ederim Bir şeyi seninle paylaşmak isterim (BİLGİ ile KİBİR)Yan yana yaşayamazlar Bir insanda bilgi varsa kibir olmaz Kibir varsa bilgi olmaz... bazen mecazi anlamda kullanırız ama sadece mecazi ...BİLGİLİ İNSANLARDA  (KİBİR) ASLA             BA RI NA MAZ

henek63
05-12-2008, 02:21   |  #20  
Yeni Üye
43 mesaj

Üstteki mesajım yanlış oldu  özür dilerim alıntı yaparak yanıtlamak istedim ama beceremedim ...

henek63
05-12-2008, 02:33   |  #21  
Yeni Üye
43 mesaj

ben çok teşekkür ederim alakan için sorduğum soru için ttnet  ten araştıma yapıp beni aydınlattın bunun neresi (bilmişlik) tam tersi centilmenliktir bana limkini verip oradan oku diyebilirdin  tekrar TEŞEKÜRLER..

Kaya Erdoğdu
01-01-2009, 12:13   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

papid'den indirin bakalım kaçla indiriyo :D ordan baya program indiren olduğu için yawaş indiriyor bir çok sunucusu olmasına rağmen yapacak bişey yok TTnet napsın