Türk yazılım sektörüne destek geldi!

CHIP Online
03-12-2008, 13:54   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft yazılımcı girişimcilere çok önemli katkılar sağlayan BizSpark programını hayata geçirdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Turk ... tek-geldi_9885.html

Yazılım geliştiren girişimcilere Microsoft teknolojileri ile yazılım geliştirme, dünyadaki yazılım ve iş kaynaklarına ulaşma olanağı veren program,  3 Aralık 2008'de gerçekleştirilen 'Microsoft Yazılım Geliştiriciler Zirvesi' kapsamında düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Türkiye'de yerel yazılım ekonomisinin güçlenmesi ve bu alanda girişimcilerin desteklenmesi için çalışmalarını sürdüren Microsoft, BizSpark programı ile yazılım sektöründe yeni bir sayfa açıyor. Microsoft'un yenilikçi girişimleri destekleyen BizSpark Programı "Microsoft Yazılım Geliştiricileri Zirvesi"nde düzenlenen basın toplantısı ile ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı.
Microsoft BizSpark Programı'na dahil olan girişimciler, Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin  lisanslarına kolay, hızlı ve ücretsiz erişme imkanı bulurken Microsoft teknolojileriyle yepyeni çözümler geliştiren, dünyanın dört bir köşesindeki diğer girişimcilerle büyük bir topluluk ağı oluşturuyor ve bu sinerjiden doğan iş fırsatlarından yararlanabiliyor.

Tüm konu: Türk yazılım sektörüne destek geldi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye'nin çıkışı yazılımda mı?

frozen
03-12-2008, 14:13   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Tam anlamıyla yazılım olmasada, bilişim olduğu kesin.

Fattur
03-12-2008, 17:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

biraz yazılım biraz donanım.....

Uçkun Akyüz
03-12-2008, 20:02   |  #4  
Üye
88 mesaj

Aslında yapılması gereken ve geç kalınmış bir dal.İnşallah daha ileri gidilir.
İnternet geleli beri herseyde cok usta olduk(Arkadaslık ve Kadın bulmada,Oyunlar konusunda falan vb.)ama bir ofis programında malesef.
Bir anımı anlatayım:Bilgisayarı aldığımızda MS ofis programı etkinleşmemişti.Gerekli oldu.Genellikle Excel ile işim.Bari servis gelipte etkinleştirene kadar İnternet cafe ye gittim.Oturdum bir masaya.İnterneti acmadan direk bilgisayar içinde vardır diye ofis programlarını arastırdım ama bulamadım.Cafe ciyi cağırdım ve sordum.Bizde öyle şey yok dedi.Oysa fabrika çıkışında her bilgisayarın içinde yüklüdür ofis programları.Bende internetten aradım ve işimi halleddim.Demek istediğim boş şeylere o kadar önem vermişiz ki.
Yazılım işi gerçekten Ülkemize kalkındırabilir.Danimarka,Norveç ve İsveç'te ülke gelirinin yüzde 50 si oyun ve yazılım İhracıdır.Bende Teknik dergilerde okudum,(Chip dergisi ve benzerlerinde)İyi bir atılım Ülkemize hayırlı olur İnşallah

Saygılarımla

Hiper£l£v£nKids
03-12-2008, 21:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
Uçkun Akyüz
Aslında yapılması gereken ve geç kalınmış bir dal.İnşallah daha ileri gidilir.
İnternet geleli beri herseyde cok usta olduk(Arkadaslık ve Kadın bulmada,Oyunlar konusunda falan vb.)ama bir ofis programında malesef.
Bir anımı anlatayım:Bilgisayarı aldığımızda MS ofis programı etkinleşmemişti.Gerekli oldu.Genellikle Excel ile işim.Bari servis gelipte etkinleştirene kadar İnternet cafe ye gittim.Oturdum bir masaya.İnterneti acmadan direk bilgisayar içinde vardır diye ofis programlarını arastırdım ama bulamadım.Cafe ciyi cağırdım ve sordum.Bizde öyle şey yok dedi.Oysa fabrika çıkışında her bilgisayarın içinde yüklüdür ofis programları.Bende internetten aradım ve işimi halleddim.Demek istediğim boş şeylere o kadar önem vermişiz ki.
Yazılım işi gerçekten Ülkemize kalkındırabilir.Danimarka,Norveç ve İsveç'te ülke gelirinin yüzde 50 si oyun ve yazılım İhracıdır.Bende Teknik dergilerde okudum,(Chip dergisi ve benzerlerinde)İyi bir atılım Ülkemize hayırlı olur İnşallah

Saygıları

Çok doğru bilgiler.İnternet Cafe'ye bir Office yüklemez mi insan?Hem MS Office'in bir sürü ücretsiz alternatifi var mesela Open Office.Bir Open Office yüklemeye üşeniyorlar.Ama iş oyunda olunca ayrı..

eolos
03-12-2008, 21:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

türkiye her yönden kalkınmalıdır ama once teknolojiye bakışta zihniyetler değişmelidir. 3G nin yeni geldiği ülkemizde malesef eknolojik ilerlemeler konusunda geri kaldı ve malesef ilerleme namına az dan biraz daha fazla çalışma var!!