Turkcell Superonline'dan büyük işbirliği

CHIP Online
02-07-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

En üst katman küresel internet omurgasına İstanbul'dan erişim açılmak üzere...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tur ... sbirligi_34550.html

Dünyanın en büyük deniz altı kablo şebekesini yöneten ve en üst katman (Tier-1) IP ağını işleten Tata Communications, 200'den fazla ülkeye 400 PoP üzerinden bağlanabilirlik sağlıyor. Turkcell Superonline, artık İstanbul'daki hem Türk hem de Avrupalı ve Orta Doğulu taşıyıcıların Tata Communications'ın Tier-1 internet omurgasına bağlanabilmesini sağlayacak. Bu bağlantı, Turkcell Superonline'a, 10 Gbit/sn'ye varan port hızlarıyla geniş bir erişim çözümleri yelpazesi sunacak.


İki şirket arasındaki bu yeni işbirliği; müşterilerin ve taşıyıcıların Tata Communications'ın küresel, yüksek performanslı omurgası üzerinden önemli küresel internet değişim noktalarına bağlanmalarına imkân tanıyacak. Aynı zamanda optimum performans için çok sayıda yönlendirme seçeneği sunacak. Tüm bunlar, hizmetlerin en iyi şekilde sunulması için, dünya standartlarında 7 x 24 müşteri desteği ve sektöre öncülük eden bir hizmet düzeyi anlaşmasıyla desteklenecek.


Tata Communications'ın Yönetim Müdürü ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesel Başkanı Radwan Moussalli, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Tata Communications günümüzün en büyük ve en gelişmiş küresel deniz altı kablo şebekesine sahip. Bu şebeke, taşıyıcıların ve kurumların, dünyanın her yerine anında bağlanabilmelerini sağlıyor. Turkcell Superonline'ın İstanbul'dan sağladığı erişim sayesinde Tata Communications'ın uygun maliyetli hizmetlerden oluşan geniş portföyünden yararlanarak Türk, Avrupalı ve Orta Doğulu taşıyıcıların küresel, yüksek performanslı omurgamız üzerinden tüm büyük internet değişim noktalarına ulaşmalarını sağlayacak. Bu yatırım, bu bölgedeki müşterilere dünya standartlarında bağlanabilirlik getirecek."


Esnekliğin yanı sıra, İstanbul'dan bant genişliği satın alan servis sağlayıcılar, yeni bağlantının sunduğu yüksek hızlardan ve direkt bölgesel bağlantılardan faydalanacak. Böylece, artık bir kablo şebekesi üzerinden Londra'ya veya başka bir şehre uluslararası fiber satın almaları gerekmeyecek.


Tüm Konu: Turkcell Superonline'dan büyük işbirliği

Kaynak: www.chip.com.tr