turkcell t50

Samet Kumkale
30-10-2015, 11:36   |  #1  
Samet Kumkale avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

merhaba arkadaslar turkcel t50 modelınde cıhaz aldım telefon fakat cıhaz bozuk cıktı  2 hafta sonra farkettım kvk garantılı ama kvk cıhazı yapamadıklarını paramı vermeyceklerını degısımının yapılamayacgnı söuyo ve yapmıyolarda telefonuda kullanımıyorum kavga dövus tehtdt yoluyla bı sekılde telefoonu verdm onlara 9 kere fılan telefonn arka kapagını acıp tamırınn yapılamaycgnı ve mahkemye vermemı söledıler  tabı kapak sureklı acılınca yalama oldu bı muddet sonra kapak yerınden cıkma yaptı en soun gıttıgımdede kvkya bana kapagı bnım actıgımı ıdada edıp cıhazı kabullenmedıler ıcıne su gıttı dedıler ve bnde mahkemye vermestım ama o gun herkezın ıcınde sınırleıp telefonu kırdm mılletın ıcınde ama mhkeme sonucunu beklıom halen mahkeme bnden cıhazı ısteyck 1 ay sure kadar bndede telefon yok sızce benden elımde cıhaz olmadıgı ıcın zamn kaybına yol actıgım ıcın para cezası veya kvk bana  tazmınat acma yetkısı varmı ?

ttbpc
31-10-2015, 07:39   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

normalde sana eşdeğer cihaz vermeleri lazım (10 iş günü içerisinde yapamadıkları takdirde)
20 işgünü içinde cihazı yapamadılarsa sana RMA (değişim) belgesi vermeleri lazım.
İşgünü: Pazar, dini bayramlar ve resmi tatiller dışında her gün iş günüdür.

ttbpc
31-10-2015, 07:42   |  #3  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

Bu arada ilk 6 ayda kaynaklanan arızalar DOA (Dead on Arrive, yani kutunun açıldığında bozuk çıkması) kapsamına girer ve basitçe yenisiyle değiştirilir. Böyle bir durumda aldığın yere gideceksin sana da sıfır telefon verecekler. Ne onların ürünün bir vidasını bile sökmeye hakları var ne de senin para iadesi almana. Yeni telefon vermeleri lazım.

Samet Kumkale
04-11-2015, 21:45   |  #4  
Samet Kumkale avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

hayır hıc bı sekılde cıhazı yapmadılar sorumluluk almadılara ama cıhaz kendnden sorunu var dıe kabullenıolar ama yapamıoz dıolar ve yapmadılarda

ttbpc
05-11-2015, 13:50   |  #5  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

Kendinden sorunu varsa cihazın parasını ödeyecekler. Öyle başından savamazlar. Kendinden sorunu varsa niye piyasaya sürüyorlar ki?