Türkiye'deki Sabit Hatlarıda Bedava Arayabiliyoruz

ozkanyavuz
27-02-2006, 14:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
117 mesaj

Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Voipbuster isimli Voip (voice over ip) programı ile dünyanın birçok ülkesindeki sabit telefonları ücretsiz arayıp konuşabiliyoruz.

Bu sabah Voipbuster'in sitesine girdiğim an Türkiye'nin de bu bedava arananlar listesine konduğunu gördüm. ve görmemle havaya uçmam bir oldu Hemen kendi evimi arayıp test ettim. Sorunsuz çalışıyor.

Yapmanız gereken sadece Voipbuster'i bilgisayarınıza indirip bir kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra konuşmaya başlamak

http://download.voipbuster.com/setupvoipbuster.exe

NOT : Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım. Bu program ücretsiz dağıtılıyor ve her aramada 1 dakika bedava konuşabiliyorsunuz. Sadece Türkiye değil tüm ülkelerle.

"Telefon faturama para gelir, güvenilir değildir" gibi düşüncelere hiç girmeyin. Çünkü voip teknolojisinin mantığı zaten bedavaya veya en makul ücretle (5$ - 10$ gibi) tüm dünyayı iletişime geçirmek. Örn: SKYPE, InternetCalls, Voipbuster vs. vs.

Türkiye'yi aramak için alan kodunun başına +90 koymalısınız. Örn: +902125672585 gibi.

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun derim ben.

Önümüzdeki Chip sayısında bu programdan veya VOIP teknolojisini kullanan diğer programlardan geniş kapsamlı bir şekilde bahsedilirse daha çok insan aydınlanacaktır.

Son Düzenleme: ozkanyavuz ~ 01 Mart 2006 13:27
graphicer1
27-02-2006, 14:53   |  #2  
Yeni Üye
21 mesaj

Süper bir haber.

Türk milleti olarak biraz çekingenizdir. onlarca yüzlerce sormadan emin olmadan bir işi yapmaya başlayamayız.

Merak ettiğim ve herkesinde merak ettiği şey sınırları nedir.

Mesela ben bir yeri aradım hep 50 saniye konuştum kapattım. tekrar aradım tekrar 50 saniye konuştum kapattım. böyle 20 kere aradım. Bir sorun olurmu böyle bir sınırlama varmı?

kestane kebap acele cevap:)

sınır yoksa akşam evde herkesi araycağımda:)

graphicer1
27-02-2006, 15:04   |  #3  
Yeni Üye
21 mesaj

Biraz önce bir arkadaşa söyledim bu haberi.

Daha önce böyle programların çıktığnı Turkcell gibi firmaların buna itiraz edip kapattırdığını söyledi.

Acaba bu olay Türkiyede ne kadar süre devam eder. Yakın zamanda kaldırırlarmı yoksa bedava arama süresini arttırabilirlermi?

ozkanyavuz
27-02-2006, 15:09   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
117 mesaj

Kimsenin kapattırabileceğini sanmıyorum. Sonuçta uluslararası bir voip firması.

graphicer1
27-02-2006, 15:15   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

İnşallah öyle olur.

daha önce sorduğum sorumun cevabınıda verebilirmisin lütfen.

1 dakika dolmadan kapatıp tekrar tekrar arasam bir sorun olurmu acaba?

diamondmonster
28-02-2006, 15:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Şimdi programı bende denedim gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş.Eskiden sadece yurtdışını arayabilirken kendi ülkemizinde aranabilecekler listesine eklenmesine sevindim.
GSM şirketleri olan Turkcell Telsim Avea umarım bu duruma bari müdahale etmezler.Bilenler eminim vardır.Eskiden Kyivstar GSM'in sayfasından Türkiye'deki GSM hatlarıda dahil olmak üzere istediğimiz kadar bedava sms atabiliyorduk hemde kayıt olmadan.Fakat
GSM şirketleri bunu elbirliği ile önlediler.Bari buna karışmasınlar
Ayrıca bir ufak noktayı belirtmek isterim internet hızım 256 Kbps olduğundan olabilir seste bazen ufak kesintiler yaşanabiliyor ama bundan fazla dert yanmak densizlik olur :D sonuçta bedava bir hizmetten faydalanıyorsunuz

NOT=graphicer1 arkadaşım soru sormuş 1 dakika dolmadan da kapatıp tekrar arayabilirsin ben denedim bir sorun olmadı ;)
NOT 2=Voipbuster ile ev telefonunu aradım ve 000178 .... şeklinde devam eden bir numara çıktı bu bende bazı arkadaşları işletme fikrini uyandırdı :D

ozkanyavuz
28-02-2006, 17:00   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
117 mesaj

Konuşma süresi dolan arkadaşlar farklı bir e-posta adresiyle yeni bir üyelik açıp bedava kullanıma devam edebilirler ;)

doqu
28-02-2006, 17:06   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

üstad diyelim ki 1 dak. geçtim .......... bunu bana nasıl fatura edecekler bana........ ya da kimin üzerinden ..........

ozkanyavuz
28-02-2006, 17:08   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
117 mesaj
doqu
üstad diyelim ki 1 dak. geçtim .......... bunu bana nasıl fatura edecekler bana........ ya da kimin üzerinden ..........
1 dk'yi geçme gibi bir ihtimaliniz zaten yok çünkü 1 dk sonunda konuşmanız otomatik olarak kesiliyor :)

doqu
28-02-2006, 17:36   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler Özkan Yavuz ÜN ...

yesillili
02-03-2006, 20:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

bir kaç ücretsiz denemeden sonra o adresn işi bitiyor.  yani  ücretsiz kullnama hakkınız bitiyor.  

ayrıca bir dk sonunda sizi kontor almanız veya konuşmayı kapatmanız konusunda  uyarıyor...

ama yine de  lazım olacağı zamanlar güzel bir hizmet...

buyuktacik
16-04-2006, 12:21   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

Çok güzel ya.ben lazım olduğunda hemen bir bilgisayara kurar, telefon açarım. Kısıtlama haklı ama eğer ücret çok değilse ücretli dahi arama yapılabilir.

burakc
21-04-2006, 18:18   |  #13  
Taze Üye
8 mesaj

güzelmiş walla indiriim hemn saolasn

Qann
25-04-2006, 00:32   |  #14  
Yeni Üye
22 mesaj

www.internetcalls.com

Mirekus
19-05-2006, 03:53   |  #15  
Üye
91 mesaj

şimdi üye oldum güzel bişeye benziyor ama arama yapmıyor kontur al felan yazıyor hemen hat kesiliyor ayrıca turkiye yi listede göremedim ben başka bi ayar mı yapmak gerekiyor acaba konuşabilmek için ... paylaşan arkadaşlara teşekkürler

mesut21
29-05-2006, 12:30   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar limit dolunda tekrar üye olun hepsi bu ve bu sayede sürekli konusabılırsınız.zaten dosya seceneklerinde new user yazar ona tıklayarak yeniden uye olun.aynı e maille tekrar uye olabılırsınız.

sibelwien
06-07-2006, 23:31   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj
ozkanyavuz
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Voipbuster isimli Voip (voice over ip) programı ile dünyanın birçok ülkesindeki sabit telefonları ücretsiz arayıp konuşabiliyoruz.

Bu sabah Voipbuster'in sitesine girdiğim an Türkiye'nin de bu bedava arananlar listesine konduğunu gördüm. ve görmemle havaya uçmam bir oldu Hemen kendi evimi arayıp test ettim. Sorunsuz çalışıyor.

Yapmanız gereken sadece Voipbuster'i bilgisayarınıza indirip bir kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra konuşmaya başlamak

http://download.voipbuster.com/setupvoipbuster.exe

NOT : Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım. Bu program ücretsiz dağıtılıyor ve her aramada 1 dakika bedava konuşabiliyorsunuz. Sadece Türkiye değil tüm ülkelerle.

"Telefon faturama para gelir, güvenilir değildir" gibi düşüncelere hiç girmeyin. Çünkü voip teknolojisinin mantığı zaten bedavaya veya en makul ücretle (5$ - 10$ gibi) tüm dünyayı iletişime geçirmek. Örn: SKYPE, InternetCalls, Voipbuster vs. vs.

Türkiye'yi aramak için alan kodunun başına +90 koymalısınız. Örn: +902125672585 gibi.

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun derim ben.

Önümüzdeki Chip sayısında bu programdan veya VOIP teknolojisini kullanan diğer programlardan geniş kapsamlı bir şekilde bahsedilirse daha çok insan aydınlanacaktır.

muro
13-07-2006, 08:13   |  #18  
Yeni Üye
43 mesaj

nasıl kullanışacağı hakkında bilgi lütfen....

spike
13-07-2006, 10:55   |  #19  
Yeni Üye
28 mesaj

Ben bu haberi 1 kaç ay önce duydum ve voipbuster'i indirdim.Ancak beğenmedim.Çünkü 1 dakika hiçbir anlam ifade etmiyor.Yani bir dakikada rahat konuşmaıyorum.Bir de seste geç gitmeler var.Bunlardan dolayı kaldırdım o programı.

kurtmesut
15-07-2006, 19:40   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

ben bunu pek çözemedim ben bunun kredisini alsam sınırsız mı konuşurum yoksa ücretlendirme olurmu gene dakika kontör hesabı bakmaya çalıştım bi form doldurtmaya çalışıyolar ama olmuyor