Türkiye Operasyonu başlıyor!

CHIP Online
09-06-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Anonymous, Türkiye'de saldıracağı ilk siteyi ve saatini duyurdu, Türk hackerlar'dan cevap gecikmedi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/turk ... basliyor_27402.html

Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Adını sık sık duymaya başladığımız hacker grubu Anonymous'un Türkiye'deki internet sansürünü protesto etmek için başlatacağını söylediği büyük siber saldıradan buradaki haberimizde bahsetmiştik. Grubun yayınladığı tehdit gibi bildirinin ardından Türkiye internet kullanıcıları arasında da büyük bir tartışma başladı. Kimileri Anonymous'a destek verirken, kimileri de bunu Türkiye'ye bir saldırı olarak değerlendirdi ve şiddetle karşı çıktı.

Bu tartışmalar süredursun, Anonymous, dün yayınladığı yeni mesajında ilk saldırısını ne zaman, ne şekilde ve nereye yapacağını açık açık ilan etti. Yukarıda da görebileceğiniz bildiriye göre bugün, saat 18.00'de Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na, yani tib.gov.tr'ye ilk organize saldırı gerçekleştirilecek.

Anonymous'un Operation Turkey, yani Türkiye Operasyonu adı altında gerçekleştireceğini idda ettiği saldırılar hakkında uzmanlardan da temkinli açıklamalar geliyor. Bu açıklamaların en kötümseri ise, yapılacak DDoS saldırılarının, en azından bir süre için Türkiye internet ağını çökertebileceği yönünde.

Peki Türkiye'den Anonymous'a nasıl cevaplar geldi? Hepsi haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: Türkiye Operasyonu başlıyor!

Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Anonymous'un eylemini destekliyor musunuz, yoksa karşı mı çıkıyorsunuz?

özkan_oktay
09-06-2011, 00:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Şunu anlıyorum ki yarın interneti kullanamıycaz :D Peki bu ne kadar sürecek interneti kullanamamız? Bu arada inci sözlüğü ne halt olduğunu herkes bilir ve kurumlara saldırarak protesto hiç inandırıcı değil. Ayyıldız Team'e güveniyoruz ne diyelim :D

lunaticium
09-06-2011, 00:44   |  #3  
lunaticium avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
603 mesaj

Önümüze gelen her 10 siteden 6sı mahkeme tarafından kapatılmış durumda hack yapsalar ne olur yapmasalar ne olur...

ScienceNET
09-06-2011, 00:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Sizi bilmem ama, benim fibere birşey olmaz. Hahaha! :D Ya çok abartılıyor. Bir halt olmaz. Olsa en falaz BTK veya birkaç site hacklenir. Back-up ile siteyi tekrar yüklerler 5-10 saniyede herşey olup biter. Umarım öyle olur. LOL. :D Daha önemlisi, Anonymous eşkiyası bu tavırlarıyla kendilerine ciddi karşıt gruplar edindi. Bu eşkiyaları birileri yakalayıp hapse attıklarında ben de orda olmak isterim, götlerine birkaç tekme atmak için... :D

ScienceNET
09-06-2011, 00:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj
Alıntı: lunaticium  
Önümüze gelen her 10 siteden 6sı mahkeme tarafından kapatılmış durumda hack yapsalar ne olur yapmasalar ne olur...
Ben o kadar site geziyorum. Hiç yazmıyor bende. Size özel mi ne? LOL. Ben şimdi 10 siteye giriyorum ama hiç böyle bir uyarıyla karşılaşmadım. Siz herhalde özellikle yasaklı sitelere giriyorsuz. Evet ondandır. :D

ByCaKaR
09-06-2011, 08:16   |  #6  
Taze Üye
10 mesaj

Ayyıldız Team e güveniyoruz.. Ayyıldız team Annymous un ana sitesini indirmiş durumda

kirbas
09-06-2011, 11:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

merakla bekliyoruz bakalım ne olacak

eozenir
09-06-2011, 13:13   |  #8  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

helal olsun. çok iyi oldu. fikltre öyle olmaz böyle olur. nediyordu başbakanımız durmak yok yola devam. bide ttnete saldırsalar ne iyi olur. girip girmemek önemli değil. %50 inidirip yapmazsanız açmayız siteyi deseler anonim gruba bağış yapacağım. bide ayyıldız team diye bişi var. adamlar sony networku çökerdi. daha ötesi varmı bilemem. ama sonuna kadar destekliyorum anonim grubu.

lunaticium
10-06-2011, 21:58   |  #9  
lunaticium avatarı
Yıllanmış Üye
603 mesaj
Alıntı: ScienceNET  
Ben o kadar site geziyorum. Hiç yazmıyor bende. Size özel mi ne? LOL. Ben şimdi 10 siteye giriyorum ama hiç böyle bir uyarıyla karşılaşmadım. Siz herhalde özellikle yasaklı sitelere giriyorsuz. Evet ondandır. :
Niye gidipte birsürü yabancı tarih yazar sitelerini engellemişler, veya niye yabancı müzik siteleri engelliyorlar illa yerli sanatçılar mı dinlemek lazım.
Photoshop tutorial siteleri sohbet chat siteleri vs vs...  Benim demek istediğim herkes özgür olmalı nereye girmek istiyorsa girmeli, özgürlük nerede kalmış. Milleti istedikleri gibi sömürüyorlar, yok birşey araştırmaya kalktığınızda adam kendi kafasına göre yazmış ilk başta yapıştırıp ve diğer yabancı bağımsız siteleri engellemiş ne güsel birşey,boşuna fatura ödüyorum gibi geliyor bana.