Türkiye ve Suriye savaşa girerse ne olur

CHIP Online
10-09-2012, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Türkiye-Suriye savaşını kurgulayan Karakozak Operasyonu isimli roman büyük ilgi görüyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tur ... -ne-olur_35829.html

Suriye'de Esad rejimi ve muhalifler arasında yaşanan çatışmaların hergün daha da sertleştiği ve Suriye-Türkiye arasındaki gerilimin her gün daha da arttığı bugünlerde, Türk halkı gibi tüm dünyanın da aklında artık şu soru var: "Türkiye ve Suriye savaşa girerse ne olur?"


Karakozak Operasyonu, bu sorunun cevabını kurgulayan bir roman. NATO'nun Suriye'ye müdahale kararı almasının ardından, Türk komandolarının Suriye içine indirilmesi ile başlayan süreci anlatan roman, ilk cümlesinden başlayarak son cümlesine kadar çok hızlı bir aksiyon içeriyor.


Türk komandolarının Suriye içindeki tehlikeli görevleri sırasında, Suriye ordusu ile yaşadıkları durmak bilmez kovalamacayı okurken subayların ve askerlerin diyaloglarında Arap Baharı isyanları ve Suriye'nin bugünkü durumuna gelen süreçte yaşanan olayları, orada savaşan tarafların bakış açısından görmek de mümkün oluyor. Gerçekçi bir savaş romanı olan Karakozak Operasyonu'nun sayfaları arasında savaşın acımasız yüzü de yine çatışmanın içindeki askerlerin gözünden aktarılıyor.


Suriye aynı zamanda Rusya'nın gelişmiş silah sistemlerine sahip bir ülke ve bugün Suriye'de yaşanan çatışmalar batının askeri teknolojilerinin, Rus, Çin ve İran askeri teknolojilerine karşı test edilmesi anlamını da taşıyor. Karakozak Operasyonu, cephedeki bu son teknoloji askeri ekipmanı ve taktikleri de okuru teknik detaylarla yormadan ancak gerçekçi bir biçimde aktarıyor.


Karakozak Operasyonu


Sayfa Sayısı: 252


Yayınevi: Artemis Yayınları


Yazar: Cem Şancı


Fiyat: 15 TL

Tüm Konu: Türkiye ve Suriye savaşa girerse ne olur

Kaynak: www.chip.com.tr