türkiye'de bi tek gelişen şey basketbol!

selim_firat
01-02-2016, 08:35   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

baktığımız zaman tabiki geçmişte de efes'in başarıları var ancak; son yıllarda türkiye sadece takım olarak değil; lig kalitesi olarak da çok üst seviyede. hatta belkide avrupa'nın en iyisi. fenerbahçe ülker ve anadolu efes avrupa'nın en kaliteli takımlarından. fenerbahçe ülker euroleage şampiyon adayı. 3 takımımız euroleague'de top16 yapmış durumda. avrupa'nın en kaliteli oyuncuları bizim ligi tercih ediyor.

altyapıdan kenan sipahi, berk uğurlu, cedi osman, furkan korkmaz gibi çok kaliteli gençler yetiştiriyoruz. nba'de çok çok iyi kontratlara imza atan, yıldız oyuncularımız da oldu. keza taraftarlar özellikle euroleague maçlarındaki tepkileriyle gerçekten de bir basketbol kültürünün oluştuğunu gösteriyor. bunlar sadece şimdi aklıma gelen şeyler. yoksa daha fazla örnek gösterilebilir.

basketbol gibi bir sporun ülkemizde gelişmiş olması gerçekten ilginç. umarım bu seviyeyi kaybetmeyiz.

maclarizle
07-12-2018, 12:55   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Futbol kadar basketbol da bir hayli artık rabet görmeye başladı her nekadar çok izlensede futbol basketbolda aşağı kalır yanı yok ve bu yayınları evinizde izlemenin en kolay yolu da internet ortamı artık rahatlıkla ücretsiz ve kesintisiz maçlarınızı izleme olanağınız mevcut...

Chıptansel
07-12-2018, 14:37   |  #3  
Chıptansel avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
51 mesaj

Ülkede gelişmesi değil ki bu bile. Bin tane yabancı oyuncu alıp oynatıyorlar :D Başarı desen 4-5 senede bir başarı geliyor.

Kuşçubaşı
15-12-2018, 23:48   |  #4  
Kuşçubaşı avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Kesinlikle basketbol Türkiye'de daha da ön plana çıkan bir spor dalı haline geldi. Burada toplumun eğilimlerine de bakmak gerekiyor. Özellikle futbol takımlarının son dönemdeki vurdumduymaz yöneticiler tarafından sokulduğu problemli durumlar birçok taraftarı alternatif sporlara yönlendirdi ve basketbolu gerçekten yakından takip eden kitlenin sayısında hayli artış görüldü. Umarım sporun yöneticileri bu değişimi dikkate alarak ülkenin her yanında stadyum dikmenin yanında başka alternatiflere de yönelir.

kerim3791
28-12-2018, 15:55   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

türkiye bu konuda geride kaldı gerçekten

canerucar3443
06-02-2019, 11:39   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Ben basketbol maçlarını izleyemiyorum daha çok dinliyorum takip edemiyorum