Türklerden yeni oyun geliyor :)

Karub
07-07-2010, 12:49   |  #1  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Hükümran Senfoni ve Umaykut Online oyunlarının arkasındaki isim olan Türk oyun firması Ceidot Stüdyoları uzunca bir süredir Ceiron Savaşları oyunu üzerinde çalışmakta. Ve firmadan gelen son açıklamaya göre Ceiron Savaşları oyununun resmi sitesi yayına girmiş durumda.

Browser tabanlı olarak kurulum gerektirmeden oynanabilecek olan Ceiron Savaşları'nın türü RPG-strateji karışımı olacak. İsteyen oyuncular oyunun ücretsiz indirilebilir sürümünü bilgisayarlarına kurarak da oynayabilecekler. Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil desteğiyle hazırlanmakta olan oyunun Eylül ayında beta sürecine girmesi bekleniyor.

Eğer oyunla ilgili daha fazla bilgi edinmek, yenilikleri anında duymak ve oyunun beta testleri için yakında açılacak olan ön kayıtlardan haberdar olmak istiyorsanız sizi Ceiron Savaşları'nın resmi sitesine  alalım.

Alıntı...

Batuhan Karsan 26
08-07-2010, 12:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Başka bir Türk Stüdyosunun OSMANLI ile ilgili bir oyun üzerinde çalışmalar yaptığını biliyorum.Bunla beraber 5 olacak(Crysis 1,Crysis Warhead,Crysis 2,Ceiron ve OSMANLI)

beckahma
08-07-2010, 23:26   |  #3  
beckahma avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,052 mesaj

Pusu ve Kabus 22 de Türk oyunu değil miydi? Ayrıca browser tabanlı demiş yani büyük ihtimal yine umaykut-rexwars tipi bir oyun olur. Ya da ben öyle tahmin ediyorum. Bilgisayara indirilebilir sürümü farklı olmazsa o da internete sadece tarayıcı kullanmadan bağlanarak yine aynı oyunu oynamanızı sağlar belki. Çizbakalım bir ara öyleydi.

Psychonaut968
09-07-2010, 00:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Hükümran Senfoni çıkamadı gitti.Bir türlü finansal destek bulamıyorlar.

tugberk_91
10-07-2010, 21:56   |  #5  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Mount&Blade var türk oyunu bide bunun warband die yeni bir oyunu var.

SlientDeatH
11-07-2010, 01:59   |  #6  
SlientDeatH avatarı
Yıllanmış Üye
104 mesaj

Türklerden Adam olmaz :)

Atilla Sarıtaş
11-07-2010, 06:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: SlientDeatH  
Türklerden Adam olmaz :)
Yorumu düzeltsen iyi olur ucu başka yerlere kaçıyor :)

Karub
11-07-2010, 12:26   |  #8  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Kimileri Crysis serisi Tük oyunu diyor.. Bu doğru mu?
İşin içinde EA olunca şüphelendim. Tamam CryTek Türk firmasıda.. EA'da yardım ediyordur herhalde ortaktır diye düşünüyorum.

Kara Şövalye
12-07-2010, 14:48   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj
Alıntı: Karub  
Kimileri Crysis serisi Tük oyunu diyor.. Bu doğru mu?
İşin içinde EA olunca şüphelendim. Tamam CryTek Türk firmasıda.. EA'da yardım ediyordur herhalde ortaktır diye düşünüyorum.
Tam Türk değil, şirket Avrupa'da sonuçta.

salih_k12
13-07-2010, 21:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

kardesler bizim türkler oyun piyasasına bir girseler serefisizim allah bullak olur bütün piyasa abi bizim türkler allah için güzel oyun yapıyorlarda herzman yapmıyorlar arada arada yapıyorla mesela Crysis oyun dünya çapında en yüksek puanlama almış oyun.

Qromodynmc
13-07-2010, 22:06   |  #11  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

işin açıkçası dandik grafiklerle çalışmaya devam edeceklerse türk şirketlerinden umudum yok,yeter artık dandik grafikli mmo tarzı oyunlardan ya,biraz işi ciddiye alıp senaryosu ve grafikleri sağlam olan adam gibi oyunlar yapsınlarki bizde övünelim işte türkler yapsın diye,ya şuan yapılan oyunlarımız diğerlerinin yaptığı flash oyunlar kadar dandik utanılcak bi durum,biraz çevreye bakalım mesela rusya,bi kaç yıla kadar oyun piyasasında adları yoktu adamlar şuan dünyanın en etkileyici oyunlarını yapıyor,metro 2033 ve stalker serileri en tanınmışları,rusların bu gelişimlerine saygı duyuyorum ne diyim..

bilgehankalkan
13-07-2010, 22:43   |  #12  
Yıllanmış Üye
197 mesaj

Crysis yapan Türkler değil ki sadece sahipleri Türk çalışanları yabancı. Bu işte Amerika-Avrupa-Kore-Japonya.
Türklerin yaptığı oyunları görüyoruz "Karahan Online" gibi grafikleri orta seviye olan insanlarda bağımlılık yapan oyunlar. Birkaç tane de çakma tarayıcı oyunları var o kadar. Yani Türk oyun piyasası gelişecek gibi gözükmüyor.

salih_k12
14-07-2010, 17:03   |  #13  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

hakklısın kardes mesela bizim türkler call of duty gibi ne bilim nfs gibi işde senaryosu olan en yüksek grafik motorlarına sahip oyunları yapsalar kimse önlerinde duramaz...

CarlJohnson
16-07-2010, 00:08   |  #14  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

bir arkadas türklerden adam olmaz demiş..yani bizden adam olur da bu kategoride bir cacık olmaz :)
ben boyle bir gelişim beklemiyorum acıkcası ruslardaki gibi falan..anca karahan yaparız istanbul kıyamet vakti yaparız o kadar..daha üstüne cıkmak için biraz daha kafa lazım o iş pek su donemdeki yapımcı ve tasarımcılarda yok

Meinblut
30-07-2010, 11:34   |  #15  
Taze Üye
5 mesaj

Türklerin oyun piyasasındaki haline değinmişsiniz ama korsan oyun indiren de biziz, türk oyun piyasasının durgunluğundan şikayet eden de. Ben elimden geldiğince oyunları orjinal alarak oyun piyasasına destek olmaya çalışıyorum kendi çapımda. Bu oyunu da orijinal alacağım. Kutulu hali 30 tl ama ttnet oyunun sitesinden oyunun tam sürümünü 19 liraya indirip faturaya yansıtabiliyorsunuz. Ben oradan indirdim, ttnet aboneliğim olmadığından sms ile ödedim bedeli.

secman
30-07-2010, 11:49   |  #16  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

sıfırdan oyun yaptıkları falan yok taşerona yaptırmakta birinciyiz

HugOBoss___
30-07-2010, 16:00   |  #17  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Alıntı: bilgehankalkan  
Crysis yapan Türkler değil ki sadece sahipleri Türk çalışanları yabancı. Bu işte Amerika-Avrupa-Kore-Japonya.
Türklerin yaptığı oyunları görüyoruz "Karahan Online" gibi grafikleri orta seviye olan insanlarda bağımlılık yapan oyunlar. Birkaç tane de çakma tarayıcı oyunları var o kadar. Yani Türk oyun piyasası gelişecek gibi gözükmüyor.
Ona bakarsan dünyada %100 yerli oyun üreten bir üretici yok..:) Türklerden adam olmaz demek ne demek? Şu rezalet eğitim sisteminde kaç tane insan harcandı gitti biliyor musunuz? Kim bilir ne yazılımcılar, ne oyun programcıları nerelerde ne iş yapıyor.. Buna rağmen içimizden birileri çıkınca Türklüğünü sorguluyoruz..

Batuhan Karsan 26
03-08-2010, 20:31   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Kendi memleketine bu kadar hakaret edilmez EA Games Sadece ve Sadece Basic Training gibi bir videoyu yapıyor geri kalan heppssi TÜRKLERİNDİR

mesut_illegal
03-08-2010, 21:12   |  #19  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

arkadaşlar iyi hoş diyorsunuz ancak oyun yapımı öyle kolay bir iş değildir.en az 10-15 profesyonel insan ile sağlam bir oyun neredeyse 1 senede yapılıyor ki bu da çok büyük bir para ihtiyacı demek. 15 profesyonel eleman parası + bilgisayarlar için para+kira+program lisans ücretleri vs. dünya kadar para Türkiye'de bu gideri orta ve büyük ölçekli firmalar karşılayacak durumda değillerdir.Ancak Türkiye'de bu oyun sektörünü büyük holdingler getirebilir.Koç - Sabancı gibi çok büyük şirketler ancak böyle bir masrafı karşılıyabilirler.Ben hala anlamıyorum neden bu kadar büyük firmalar bu sektöre girmezler.Oyun piyasasında yıllık 100milyar $ para dönüyor. Niye bu paradan pay almak istemezler??Acaba Türkiye'deki korsan oyun kullanımı yüzünden olabilirmi?