Turksat Test 3D Kanalını Bulamadım

ExLion
17-04-2011, 15:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Arkadaşlar "Turksat Test 3D" diye bir kanal var. (Eminim biliyorsunuzdur.) Bu kanalda 3D Test yayını verilmekte, daha birkaç hafta önce varken komple bir arama yapmıştım ve o kanal kaybolmuştu. (Tabi o zaman anlamamıştım iş izlemeye gelince farkettim.) Sonradan 3D Gözlük alıp o kanalı izlemeye karar verdim tam gözlüğü buldum alıyım derken bir kanala bakıyım dedim ve acı gerçeği öğrendim :( O kadar aradım taradım kanalı bulamadım internetten kanalın frekanslarına baktım ve şu ikisini buldum;
-12685 H 30000,
-12015 H 27500
İşte bu iki frekansı veriyor tüm siteler fakat iş kanal aramaya gelince "Turksat Test 3D" kanalını bu verilen frekanslarla bulamıyorum. Eğer bu kanal şifrelendi veya "Digiturk", "D-Smart" gibi kanallar satın aldıysa bundan haberim yoktur. Eğer böyle birşey olduysa veya bu kanalı bulmamın başka bir yolu varsa mutlaka yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler...

ExLion
17-04-2011, 16:40   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Kusura bakmayın arkadaşlar sorunun ne olduğunu sonunda buldum bazı TV'lerde bu "Turksat Test 3D" kanalı olarak değilde "3D Test" kanalı olarak geçiyormuş. Eğer sizdede böyle olursa birde bu şekilde bakabilirsiniz...