Tv çıkışı için yardım lütfen!

marjan
17-11-2006, 16:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese merhaba. Sorunum ekran kartımla. Bilgisayarımda MSI 6600 gt ekran kartı takılı. Bugün tv'ye bir bağlantı yaptım her şey normaldi. Görüntü ayarları ile uğraşırken bir şeyi değiştirdim ve tv'deki görüntü gitti. Ekran modu Tv'de kaldığı için şu anda hiçbir işlem yapamıyorum. Ekran kartının özelliklerini sıfırlamak ve bilgisayarımı açtığımda monitörden müdahele edebilmem için ne yapmalıyım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

barisaydiner
17-11-2006, 17:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

bilgisayarı güvenli modda veya vga modunda açarak denemelisin

marjan
17-11-2006, 17:30   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

şöyle bir durum var.. bilgisayar tamamen açılana kadar monitör+tv'den görüntü alabiliyorum ama masa üstü geldiğinde tv görüntüsü gidiyor ve monitörde yalnızca duvar kağıdı görünüyor..

barisaydiner
17-11-2006, 19:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

güvenli modda açtığında bu şekilde birşeyle karşılaşmaman gerekir  di güvenli modda da açınca eski ayarlarını düzenlemeliydin ama olmuyorsa bu şekilde sistem geri yükleme yapabilirsen öyle yap oda olmazsa windowsu monitör takılıyken onar

marjan
18-11-2006, 09:44   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

sağol, sistem geri yükleme ile sorunumu hallettim şimdi artık başka bir sorunum var tv'yi bağladığımda görüntü kalitesi %20 gibi, siyah-beyaz, artı bozuk bir görüntü var.. biraz uğraştım ama beceremedim... ne gibi bir şey yaparsam net ve kaliteli bir görüntü elde edebilirim?

marjan
20-11-2006, 10:35   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Artık görüntü renkli, kalite fena değil ancak uzun süreli bakılacak kadar iyi değil..
Bu işi piyasadaki teknik elemanlara danışmanın faydalı olacağı düşüncesiyle bir firmanın teknik personeline durumu anlattım. Sanki şimdiye kadar kimse onlara böyle bir sorunla gitmemiş de ilk giden benmişim gibi bir hava esti. Acaba gerçekten öyle mi?