tv kartı için biraz yardım please

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cyntax
28-01-2004, 13:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar ben ikinciel bir tv kartı aldım ama driverini bıulamıyorum markasını neresinden öğrenebilirim  sanırım chipseti bt 878 gibi bişey bunu driverini nerden bulabilirim ve tv programlarının hepsiolurmu biraz yardım edersinz cok sevinirim şimdiden cok teşekkürler byyy

hasanyasin
29-01-2004, 07:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Hiç TV kartım olmadı...Gülümseme

BT 878, TV kartlarında yaygın kullanılan bir chipset. Kart üzerinde bir FCC kodu varsa bunu aşağıdaki adresten aratabilirsin:

Bu adresteki formda, ilk kutuya [Grantee Code] FCC kodunun ilk üç karakterini ve sonraki kutuya da [Product Code] FCC kodun ilk üç karakterinden sonraki bölümünü girip arama yaptırman gerekiyor.

Eğer böyle bir şey yoksa şu program da yardımcı olabilir:

Bu sayfadan bir sunucu seçiyorsun ve programı bilgisayarına indiriyorsun.

Umarım sorunun hallolur...Gülümseme

Son Düzenleme: hasanyasin ~ 29 Ocak 2004 07:31
cyntax
29-01-2004, 15:09   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

tesekkürler dostum Gülümseme

ercu
31-01-2004, 16:03   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

chipsetini tutturmak yeterli. O zaman başka bir tv kartının driverini yükleyebilirsin. Denemelerimde HAuppauge'nin TV kartları driverleri noname TV kartlarında rahatlıkla kullanılabildi. Hatta  daha komiği daha iyi bir performans elde edebildim.

AMa dikkat chipset ve tuner aynı olmak kaydı ile....

Ecevit BIKTIM

theironman
31-01-2004, 18:35   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Bence pc ürünlerinde 2. ele pek güvenme. Yani çalışır mı çalışmaz mı hikayesiyle uğramaya değmez. Senin aldığın tv kartının(2. el) üzerine 20$ eklesen gıcır gıcır yeni bir tv kartı alabilirdin. Hem de senin tv kartının MPEG II kayıt özelliği var mı? Onu da söylediklerinden bilemiyorum ama eğer yoksa muhakkak olanı al. TV kartları arasında performans farkı öyle yüksek olabiliyor ki şaşarsın. Marka vermek doğru değil burada ama benim ilk aldığım tv kartının mpeg kayıt özelliği yoktu avi kaydediyordu. Dünyanın alanını kaplıyordu, yani kayıt olayı noksandı. Sonra tv izlerken veya başka programlarla uğraşırken de sorunlar yaratabiliyordu. Yeni aldığım mpegII kaydedebilen kart çok iyi. En azından kayıt için kullanacaksan ama tv kartı olup da kayıt özelliğini kullanmayan olur mu? BT878 zaten standart bir özellik. Dedim ya paran varsa git 0 ından 55$ a yeni bir tv kartı al. Tabi bu sadece tavsiye. Gerisi sana kalmış.

nightstalker
09-02-2004, 17:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
116 mesaj
alıntı:
Gönderen : elvis32

Bence pc ürünlerinde 2. ele pek güvenme. Yani çalışır mı çalışmaz mı hikayesiyle uğramaya değmez. Senin aldığın tv kartının(2. el) üzerine 20$ eklesen gıcır gıcır yeni bir tv kartı alabilirdin. Hem de senin tv kartının MPEG II kayıt özelliği var mı? Onu da söylediklerinden bilemiyorum ama eğer yoksa muhakkak olanı al. TV kartları arasında performans farkı öyle yüksek olabiliyor ki şaşarsın. Marka vermek doğru değil burada ama benim ilk aldığım tv kartının mpeg kayıt özelliği yoktu avi kaydediyordu. Dünyanın alanını kaplıyordu, yani kayıt olayı noksandı. Sonra tv izlerken veya başka programlarla uğraşırken de sorunlar yaratabiliyordu. Yeni aldığım mpegII kaydedebilen kart çok iyi. En azından kayıt için kullanacaksan ama tv kartı olup da kayıt özelliğini kullanmayan olur mu? BT878 zaten standart bir özellik. Dedim ya paran varsa git 0 ından 55$ a yeni bir tv kartı al. Tabi bu sadece tavsiye. Gerisi sana kalmış.

elvis haklı bence, tanıdık olmadıktan sonra 2. el parça almak çok riskli, sonuçta elektronik alet bu yane

sharkemreFB
24-02-2004, 18:11   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

valla onu bunu bilmem bende FLY ın en son çıkan philips chipli fly7130 modeli var mpeg filan hepsi var harika bir tv kartı fly kart alacaklar fly2000-3000 sakın almayın fly7130 modeli sadece 5 dolar pahalı ama özellikleri fly3000 le arasındaki 5 dolarlık farktan çok fazla eder en basit örnek fly3000 125 kanal fly7130 160 kanal bu sadece bi fazlalık daha çok fark var kumandaları bile çok çok farklı neyse benden tavsiye sadece

Mikdad
15-03-2004, 10:48   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

Ya Dostum Tv Kartlarının Drivers ları ile uğraşma
Ben Sana Paratik Bir  Yol Gçstereyim
Netten CineTv Programını Bul Ve Bunu Çalıştır Göreceksin Drivers Olmadan da Ne gÜZEL İsliyorsun
Hadi Kolay Gelsin