TV Kartı ile İnternet

brindar65
30-12-2008, 20:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar Dijital tv kartı ile internete bağlanma kosunda bilgisi olan varmı?

1.nasıl oluyor?
2.üyelik gerekiyormu? gerekiyorsa nerden alıcam?

Teşekkürler...

uGuR.uK
30-12-2008, 20:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

adı üstünde tv kartı, onunla televizyon yayınlarını izlersin. internetle bir alakası yok. tv yayınlarını izlemek icinde programını yükler ve anten-uydu vs. ne varsa evde onun kablosunu takar izlersin, ekstra üyelik vs. gerekmez.

brindar65
30-12-2008, 20:57   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

Kardeşim sen haklısın ama Çanakla bu ülkede tv kartı aracılığıyla internet var
bu başlığı attıktan sonra araştırdım Çanakla İnternete giriliyor ama nereden ü
üye olunuyor bulamadım

uGuR.uK
30-12-2008, 22:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
brindar65
Kardeşim sen haklısın ama Çanakla bu ülkede tv kartı aracılığıyla internet var
bu başlığı attıktan sonra araştırdım Çanakla İnternete giriliyor ama nereden ü
üye olunuyor bulamadı
biliyordum ama o an aklıma gelmemiş, doğru. ancak arkadaşında dediği gibi çok zahmetli ve masraflı bir iş.

ozanaab
30-12-2008, 22:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

o ayrı. ülkemizde kablonet adıyla var. uydu üzerinden nete bağlanıysun. fiyatıda oldukça uygun. ttnet in eline düştüm en yakın zamanda geçecem.

o senin dediğin şu olabilir tv kartıyla uydudan download yapabilirsin. bu da müzik film video vs. download ı olur. hani internete bağlanacaını pek sanmıyorum.

Batıkan Doğan
30-12-2008, 22:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
ozanaab
o ayrı. ülkemizde kablonet adıyla var. uydu üzerinden nete bağlanıysun. fiyatıda oldukça uygun. ttnet in eline düştüm en yakın zamanda geçecem.

o senin dediğin şu olabilir tv kartıyla uydudan download yapabilirsin. bu da müzik film video vs. download ı olur. hani internete bağlanacaını pek sanmıyorum.

UyduNet eski adıyla Kablonet, İnterneti uydu üzerinden sağlamıyor. Kablo TV hattından bir kablo modemle internete çıkıyorsun. Ayrıca UyduNet'te Türk Telekom'un omurgasını kullanıyor. Sadece evlere fiberoptik kablolarla giriyorlar.

Uydu üzerinden Internet desteği olan tüm dijital TV kartlarıyla da tek yönlü uydu interneti kullanılabilir. Upload da çevirmeli modem üzerinden gerçekleşiyor. Tabi performansı ve ücreti tartışılır. Üst mesajdaki bir arkadaş da zaten açıklamış. Çift yönlü udu interneti ise tek yönlüye göre çok daha iyi ama genellikle şirketlere yönelik ve fiyatı da oldukça yüksek.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 30 Aralık 2008 22:42