TV'nin arkasındaki kablolardan sıkılanlara...

CHIP Online
18-05-2008, 22:35   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

DVD oynatıcı, uydu alıcı, ses sistemi... Bu LCD TV hepsiyle kablosuz bağlantı kuruyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/TV-n ... kilanlara_6962.html

Resimlerle: Sharp'ın kablosuz LCD TV'si

Şöyle bir düşünün: TV'nizin arkasına bağlanan kaç farklı kablo var? Muhtemelen bir DVD oynatıcıya sahipsiniz. Uydu alıcı ile TV yayınlarını izliyor, ses sistemi ile mükemmel sesin keyfine varıyorsunuz. Belki de bilgisayarınızı TV'ye bağlayıp büyük ekranın tadını çıkartıyorsunuz. Buna bir de güç kablosunu ekleyin; oldu mu karmakarışık bir görüntü...

Sharp, bu görüntüden sıkılanlar için, tüm cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurabilen yeni bir teknolojiye imza attı. Acquos X serisi LCD TV'ler, dileyenler için küçük bir verici ile birlikte geliyor. Mevcut tüm cihazlarınızı bu vericiye bağlıyorsunuz, TV içerisindeki alıcı da vericiden gelen sinyalleri seyre sunuyor. Böylece TV'nin arkasına sadece güç kablosunu takmanız yeterli oluyor.

Bunu mümkün kılan, WHDI (Wireless High Definition Interface) adı verilen bir kablosuz iletişim standardı. Standart HDMI sinyallerini hiçbir kayıp olmadan, 1080p ile iletilmesini sağlıyor.  TV ve verici arasında maksimum 30 metreye kadar iletim sağlanabiliyor. Bu sayede tüm ek cihazalrı gözden uzak bir köşede toplama şansına sahip olabiliyorsunuz.  

Tüm konu: TV'nin arkasındaki kablolardan sıkılanlara...

Resimlerle: Sharp'ın kablosuz LCD TV'si

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kablosuz bir TV için 800 Dolar ek harcama yapar mıydınız?

SaGoPa KaJMeR.
18-05-2008, 22:49   |  #2  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj
CHIP Online
Tartışıyoruz: Kablosuz bir TV için 800 Dolar ek harcama yapar mıydınız?
Neden Yapmayım Ki Bu Kablo Karmaşasından Kurtulmak İcin HerŞey Yapılır.
800 Dolar Harcamak Gerekse bileBeğendimBeğendim

waybe
18-05-2008, 23:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

ben yapmazdım en azından şimdilik  800$ bence cok paraÜzgün

Banned
18-05-2008, 23:26   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bu tür cihazlar yıllarca kullanılan elektronik cihazdan ziyade evin bir mobilyası gibidir. Bence bu şekilde bir sorundan kurtulmak için fayda maliyet analizi fazlasıyla değeceği yönünde. Birçok kişi duvara asılan lcd/ plazma tv lerdeki kabloların görünüm bozukluğundan kurtulmak için evinin duvarını kırdırıp duvar içinden geçiriyor. İyi düşünülmüş işe yarar bir teknoloji.