tv out ve siyah beyaz görüntü

HPQ-User
26-05-2008, 12:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pendorde sormuş:
iyigünler,

laptop bilgisayarımın tv-out çıkışını kullanarak görüntüyü televizyondan almak istedim. Televizyonum 2000 yılına ait loewe. Maalesef sadece scart girişi vasıtasıyla bu aktarımı yapmak zorundayım. Bilgisayardan çıkışnı yaptığım Tv-out kablosunu televizyonumun scart girişine ( piyasadan aldığım scart fişi yoluyla) taktığımda görüntü net fakat siyah beyazdı. İnternette yaptığım çeşitli araştırmalar ışığında ekran kartında çeşitli ayarlamalar yaparak (pal,ntsc vb.) renkli görüntü almaya çalıştım ama başarılı olamadım. ÇOğu kişinin de en yeni televizyon modellerinde bile başarısız olduğunu öğrendim. Çok çeşitli açıklamalar var ama net bir sonuç yok . Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

En azından renkli görüntü almamın mümkün olup olmadığını,mümkünse hangi yolu takip etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum.
Saygılarımal

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
packard bell easynote mx65-p-046
intel core 2 duo
1024 ram
windows xp media (service pack3)
nvidia  geforce go 7300 (yerleşik bellek 512 mb)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 4.0)

Borga-x
26-05-2008, 13:12   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Benım aklıma PAL Ntsc farklılıgı geldı. Ama bu ayarlara baktıgını soyluyorsun. aldıgın scart gırısının uzerınde bır swıtch varsa bunu dıger yone cekerek bırde oyle dene.

Fatih_ARMAĞAN
26-05-2008, 13:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

görüntü sinyalinin pal olması gerekir. pal olmadığı sürece renkli görüntü alamazsınız...   tv modeliniz çok nadir ürünlerden olduğu için net bişey söylemek güç bence yaptıgğınız eksik birşey var.. yada kablonuzla ilgili bir sıkıntı olabilir...

pendorde
26-05-2008, 15:36   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sakarboy
görüntü sinyali derken tv üzerinde yapılması gerekn bir ayardan bahsediyorsun değil mi? ekran kartı üzerinden pal ayarlarını tek tek denedim. Tv de pal ayarlarını seçtim

Herhalde kablo sorunum var. çok teşekkürler arkadaşlar.
denemeye devam