TV yi monitör olarak kullaninca görüntü gelmiyor

murat66005
08-07-2018, 07:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar bende bi kac yil önce aldigim ve 2 gun öncesine kadar pc de monitor olarak kullandigim tv ekrani var ama şuanda sadece vga dan gorunu veriyor hdm girisiyle baglayinca pcde gpruntu alamiyorum sinyal yok diyor ancak tv olarak uydu cihazina bagliyorum hdmi girisinden kanallar full hd izleniyor hicbir sikinti yok.Pcdende bugune kadar hdm i goruntu baglayip kullaniyordum ama 2 gun once birsey oldu anlamadim 3 tane bilgisayara bagladim hicbirinden vga disinda goruntu vermiyor ekran karti islemci ram hepsini degiatirsim ama cozemedim monitor ayarlarini falanda baktim herseyi denedim uyduda hdm iden goruntu geliyor pcde hdmi den goruntu gelmiyor sadece vga dan geliyor.

klyglsn
08-07-2018, 14:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

win7 kullanıyorsanız pc açılırken güvenli moda geçebilip yanlış hatırlasmıyorsam en düşük çözünürlükte aç komutuyla çalıştırmayı denedinizmi şayet açılırsa görüntü ayarlarına gelip kendiniz için uygun olanı aktifleştirin win7 kullandığınız halde güvenli moda dahi giremiyorsanız ya monitörüm pc hd ayarlarını doğru yapmamışsınız yada pcnizin hd çıkışında yada ekrankartının hd çıkışında veya devrelerinde birşeyler bozulmuş olabilir bunu anlamanın en iyi yoluda başka donanımlarla test edebilmek