Twitter: Dev siteden dev bir adım!

CHIP Online
13-09-2013, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'tan sonra, bir dev site daha halka açılmak için ilk adımını attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/twi ... bir-adim_42618.html

Resimlerle: 30 Sansasyonel Twitter mesajı!

Twitter'ın resmi hesabından gelen haberde, dünyaca ünlü mikroblog sitesi, yakın bir süre önce ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonuna, IPO, yani halka arz teşviği başvurusu yaptığı, "Gizli bir şekilde teslim edildi" ibaresinin kullanıldığı dile getirdi. Şu ana kadar firmanın attığı kendi tweet'inden başka bir açıklamaysa henüz bulunmamakta.


Firma, 2012'de Amerikan Kongresi tarafından kabul edilen, JOBs ACT hükmü sayesinde, yeni gizli halka arz sistematiğinin tüm avantajlarından yararlanıyordu. Şimdiyse Twitter, gizli bir şekilde halka arz için başvuru yaptığını gündeme getirdi.


İlginç olansa, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'e, Twitter'dan gelen açıklamadan sadece bir gün önce, artık halka arzı garanti gibi gözüken Twitter'ın konu hakkında herhangi bir şansı olup olmadığını sorulmasıydı. Zuckerberg ise soruya; "Halka arz konusunda, soru sorulacak en son insanlardan birisinin ben oluğumu düşünüyorum" diyerek, zaman içerisinde aynı sorunları kendisinin de yaşadığını ve ne kadar zorlu yollardan geçtiklerini dile getirdi.


Twitter'ın an itibariyle hesaplanan değeri, 10 milyar dolar civarında...

Tüm Konu: Twitter: Dev siteden dev bir adım!

Resimlerle: 30 Sansasyonel Twitter mesajı!

Kaynak: www.chip.com.tr