U3 Platformu

E.D.
10-01-2008, 17:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Arkadaşlar U3 ü destekleyen bir bellek aldım. Fakat sitesindeki programlarınçoğu vista destekli değil. Mesala:Mozilla, Open office. Ne yapıcam? Bulamaz mıyım vista destekleyen program?

ANADOLU
10-01-2008, 20:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
249 mesaj

evet haklısın XP yi destekliyor bir çoğu ama başına portable program diye aratdırsan 10larda program bulabilirsin  Umarım soruyu doğru anlamışımdır.

E.D.
11-01-2008, 01:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
493 mesaj

Sanırım yanlış anladınız. Benim kastettiğim, u3 programlarına baktığımda desteklediği işletim sistemleri arasında visata yok. Yüklemek istediğimde de yüklemiyor zaten. Vista için update var ama program olmadıktan snra ne işime yarayacak ki :(

Aras Yurtman
11-01-2008, 12:52   |  #4  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

Ben Vista'da U3 kullanıyorum. Vista'da bir tek Avast! Antivirus ve OpenOffice programları çalışmıyor (ki OpenOffice portable'ı USB belleğine yükleyerek Vista'da çalıştırabilirsin). Gözlemlediğim kadarıyla Mozilla Firefox, Maxthon, Opera, Foxit Reader, WeatherBug, WinRAR, XnView programları XP ve 2000'de olduğu gibi Vista'da da sorunsuz çalışıyor.

USB belleğinin modelini yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim; çünkü duyduğum kadarıyla her U3 bellek Vista'da çalışmıyor. (Ben Sandisk Cruzer Countoru 8GB kullanıyorum.)

Borga-x
11-01-2008, 12:56   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bende de Toshiba U3 var.Bu soruyu dğn cevaplamıştım ama arkadaş görmeden ıkıncı bır konu  daha açmış. Model soyle sana suruculerını bulalım. Bende Vıstada Toshıbayı kullanıyorum canavar gıbı calışıyor.

E.D.
11-01-2008, 13:08   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
493 mesaj

Benim de 4 gb toshiba u3. İlk taktığımda zate update yapmamı söyledi. Ben de yaptım. Benim sorunum programları yüklerken hata veriyor. Onların da açıklamalarında vista desteği yazmadığı için olduğunu sanıyorum. Sizce?

Borga-x
11-01-2008, 13:17   |  #7  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Yaptıgın Update Vista ıcınmı? Programlarda bır sorun yok. Ben yukledım Vıstada hıcbrı sorun cıkartmıyor. Eger vısta update'ını yaptıysan Flasha bır format at. Korkma ıcındekı U3programı silinmiyor. Bütün kullanılabılır bellegı sılıyor ama U3 programı kalıyor. Tecrube ıle sabit.

E.D.
11-01-2008, 13:20   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
493 mesaj

aygıtı ilk taktığımda yapmıştım update. Formattan sonra mozilla yüklemeyi deneyim. Mesala sitede mozilla da şöyle yazıyor:

System Requirements
- U3 smart drive
- Microsoft Windows 2000 / Windows XP
Bu benim bu programı vista altında çalıştırmamı engellemez mi?
Bir de ilk taktığımda erişim engellendi diyordu. Bu da sebep olmuş olabilir belki. Niye böyle dedi ki?

Son Düzenleme: E.D. ~ 11 Ocak 2008 13:25
Aras Yurtman
13-01-2008, 09:14   |  #9  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj
Borga-x
Yaptıgın Update Vista ıcınmı? Programlarda bır sorun yok. Ben yukledım Vıstada hıcbrı sorun cıkartmıyor. Eger vısta update'ını yaptıysan Flasha bır format at. Korkma ıcındekı U3programı silinmiyor. Bütün kullanılabılır bellegı sılıyor ama U3 programı kalıyor. Tecrube ıle sabit.
Benim USB bellekte dosya sisteminde bir hata var ve chkdsk komutu da düzeltemiyor. Ben U3 sistemi ve yüklü programlar silinir diye format atmaktan korkuyordum. USB belleğimin iki sürücüsü var: birisi CD, diğeri de çıkarılabilir disk olarak görünüyor. Bu çıkarılabilir disk sürücüsünü formatlasam içindeki programlar silinmiyor mu? Çünkü bildiğim kadarıyla bu programlar bu sürücüdeki gizli "System" klâsöründe.

Borga-x
13-01-2008, 14:50   |  #10  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Hıcbır sorun olmuyor bende.Sistem dosyalarına ya dokunmuyor veya oluşturdugu sanal surucu ıcınden tekrar yukluyor. Ben 2-3 kere format atmak zorunda kaldım. Hatta bende sızın gıbı korktum daha sonra Vısta ıcın ındırdıgım fırmware'i yuklerim diye cesaretlendım ve bastım fotmatı hıcbır sorun olmadı.Hala kullanıyorum aletı

pitney
26-07-2016, 13:40   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Bende de Win 7 sorunu var. Toshiba 2GB U3 bellekte bir takım yedekler vardı. Şimdi ihtiyacım oldu ve win 7 de çalışmıyor. Windows WP istiyor.