Ubuntu 9.10 Netbook Remix Wireless Printer Ayarı

astronomer
09-03-2010, 18:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Arkadaşlar merhaba;

1. Bir süredir Ubuntu 9.10 Netbook Remix kullanıyorum. Bir de wireless üzerinden bilgisayarla haberleşerek döküm alabildiğim bir lazer yazıcım var. Windows'ta iken herhangi bir driver yüklemeksizin direk olarak bu wireless printerdan döküm alabiliyorum. Ubuntu'da da bunu yapmak istiyorum. Printerımı Ubuntu'ya nasıl tanıtabilirim? Printerın kendi üstündeki menüde de eşleştirme gibi bir seçenek yok, zaten öyle birşeye de gerek olmuyor Windows'ta. Dışarıdan gelen ve modemimle wirelessa çıkan her bilgisayar döküm alabiliyor. Ubuntu'da System>Printing menüsü var. Nasıl kullanacağımı da anlayamadım doğrusu. Yardımcı olabilir misiniz?

astronomer
10-03-2010, 01:14   |  #2  
OP Yeni Üye
47 mesaj

OKI B2500MFP sanırım. yazıcının arkasından baktım :) üzerinde bir de minik flash disk gibi, yazıcının usb girişine takılan birşey var. sanırım wireless la haberleşmeyi sağlayan şey o.

Bir de OKI nin Türkiye resmi web sayfasına baktım. Ama şimdilik sadece Win 7 ve Apple Snow Leopard için driverları bulabildim.. Ardından da direk ABD deki resmi web sitesine baktım. Kötü haber; sadece Windows ürünleri için driverlar vardı. :(

Son Düzenleme: astronomer ~ 10 Mart 2010 01:27
astronomer
10-03-2010, 23:01   |  #3  
OP Yeni Üye
47 mesaj

Yardımlarınız için teşekkür ederim :) Herşeyin bir çaresi vardır elbet zamanla bu sorunu çözecek şeyi de geliştirirler :)