Ubuntu Çok iğrenç Berbat işletim sistemi

PeacuxDragon
25-07-2013, 18:40   |  #51  
PeacuxDragon avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Sizi nankörler. Ben 8.10'dan beri kullanıyorum. O zamanlar Terminal ile haşır neşir olmak gerekiyordu sadece üst düzey kullanıcılar rahatça kullanabiliyordu şimdi o kadar gelişti ki Windows'tan kolay kullanılıyor çok nadir donuyor çok hızlı açılıyor Terminal çok az gerekiyor artık siz özürlülerin kullanacağı kadar kolaylaştı Forever XP kahkaha attım.

Bu arada forumda yeniyim.

Mintuser
28-07-2013, 21:46   |  #52  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Sen windowsa çok alışmışsın o yüzden önce biraz gez dolaş ubuntunun ayarlarıyla oyna terminalle oyna sağını solunu kurcala çünkü bende senin gibiydim anlamıyordum windows daha güzel diyordum ama linux özellikle ubuntu çok güzeldir eğer beğenmediysen diğerlerini dene bir tane usb al hepsini teker teker dene ayrıca demişsin ram kasıyor fln. ozaman sen jolicloud yükle o bilgisayar başka türlü yaşamaz. Ama sana önerim linux mint yada ubuntu . Biraz uzmanlaştığın zaman ÇOĞU windows oyununu linux üzerinden oynayabileceğini anlarsın. Zaten artık çoğu oyun program vb linux sürümlerini çıkartıyor yavaş yavaş linux yükseliyor geleceğin işletim sistemi linux zaten güvenilir hafif (özellikle 20gb gelip 2-3 programı bile olmayan windowsa karşı 5gb içinde hertürlü program + geniş yazılım yelpazesiyle linux ) Yani sen yavaştan ilerle windowstan linuxa geçiş kolay değil eğer mümkünse hem linux hem windows yükle Yavaştan alışırsın işte linuxa. Ama sakın ubuntuyu kullanamayıp kötüleme ubuntuyu öğrenmen gereken uzun bir yol var eğer dayanabilirsen ...

Mintuser bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dead man
31-07-2013, 04:03   |  #53  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Sanal Makinada Bile Yüksek Performans Hakkını Yemeyin Ubuntunun ! Sansürlenmiş

Batuhan Karsan 26
31-07-2013, 16:30   |  #54  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: bilgehankalkan  
Tamamda kardeşim madem bilgisayarı alırken o kadar parayı donanıma veriyorsun, bir miktar parayıda yazılıma vereceksin. Madem Linux çok iyide neden büyük oyunların Linux versiyonu yok? Neden insanlar Windowsta cracklarla uğraşıyorlar?

Microsoft parayı bastıda ondan.Opengl 4.3 dx11 i ikiye katlar optimize imkanlarıda daha kolay.Oyunların linuxda çalışmamasının tek sebebi directx libraryi yoktur.Ama wine emülatörüyle opengl destekleyen bir çok windows xp oyunlarını dahi çatır çatır oynayabilirsiniz.Ayrıca steamde bu aralar linuxa iyi destek geldi linux gümbür gümbür geliyor Valvenin bütün oyunları linux ve macte çalıştığını bilmiyorsundur şimdi.

Son Düzenleme: Batuhan Karsan 26 ~ 31 Temmuz 2013 16:35
grezimonk
02-08-2013, 16:13   |  #55  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj
Alıntı: Imge301  
linux sun hangisi güzelki

zevksiz Windows kölesi olunca beğenmezsin bi detayı bilsen öyle demezdin... winzort 7 temasını needen arakladı diye google ile arada öğren...

ghostmans
19-08-2013, 12:06   |  #56  
Taze Üye
5 mesaj

Ya bişey sölicem gerçekten tarafsız konuşuyorum şu an benim bir laptopum var optimus teknolojili 4 gb ramı 320 gb hafızası filan var iyi bir bilgisayar yani orta sınıf diyebilirim ben buna ubuntu kurdum sistemi o kadar kastı okadar kastı ki anlatamam.ısınma sorunları oldu menüler arasında takılmalar mı dersiniz (bu arada bumblebee kuruşlumu yaptım yani sorun ekran kartından kaynaklanmıyor) birde linux mint 15 kurdum Allah ım bu nasıl bir işletim sistemidir hafifliğini mi anlatayım size hiçbir donma yaşamadığımı mı anlatayım yani kodekleri yani flash ı filan kurulum sırasında yükleme güzelliğini mi anlatayım yani neresinden tutarsanız tutun ubuntu gerçekten iğrenç bi işletim sistmi bence linux mint in yanından bile geçemez kanımca

grezimonk
19-08-2013, 14:11   |  #57  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj
Alıntı: ghostmans  
Ya bişey sölicem gerçekten tarafsız konuşuyorum şu an benim bir laptopum var optimus teknolojili 4 gb ramı 320 gb hafızası filan var iyi bir bilgisayar yani orta sınıf diyebilirim ben buna ubuntu kurdum sistemi o kadar kastı okadar kastı ki anlatamam.ısınma sorunları oldu menüler arasında takılmalar mı dersiniz (bu arada bumblebee kuruşlumu yaptım yani sorun ekran kartından kaynaklanmıyor) birde linux mint 15 kurdum Allah ım bu nasıl bir işletim sistemidir hafifliğini mi anlatayım size hiçbir donma yaşamadığımı mı anlatayım yani kodekleri yani flash ı filan kurulum sırasında yükleme güzelliğini mi anlatayım yani neresinden tutarsanız tutun ubuntu gerçekten iğrenç bi işletim sistmi bence linux mint in yanından bile geçemez kanı

atladığın detaylar var... LinuXMint ubuntu tabanlı ve optimus detayına özellikle dikkat ediyor ubuntu artık bir miktar tecrübeli kullanıcıya hitap eder olmuş...

caesarcipher
18-12-2013, 16:59   |  #58  
Taze Üye
4 mesaj

Windowsta kullandığım Linuxte kullanamadığım bir yazılım olmadı donanım tanıtma sorunum olmadı ufak tefek hataları araştırdım çözdüm burada yapılan karalama politikasına gelince de eğer kullanmayı bilmiyorsanız hakkında bilginiz yoksa yorum yapmayacaksınız. 2008 den beri kullanıyorum Windowstan daha stabil daha hızlı bazılarının zoruna gidecek eminim. Sonuçta Windows size para vermiyor neyse o dur. Oynadığım oyunlar Steam de var ya da Wine kullanarak kurulumu yapabiliyorum. Windowsta oyun muhabbeti sadece para vermek istemeyenler içindir... Önce bilgi sahibi olun sonra artısını eksisini yazın baştan sona okudum ömrümden 5 dakika gitti sağolun gençler...