Ubuntu the system is running in low-graphics mode

mercelik
08-10-2013, 20:18   |  #1  
mercelik avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
11 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) i386 iso uzantısı ile flash bellekten windows un yanına Ubuntuyu kurdum (Tam kurulum yaptım).  Kurduktan sonra kendime göre gerekli ayarlamaları yaptım ve yeniden başlatıp ayarlar güncellensin istedim.Yeniden başlattıktan sonra açılırken bu hatayı verdi "the system is running in low-graphics mode" 

OK tuşuna bastıktan sonra

Ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz ?

KnighTRoad
08-10-2013, 20:34   |  #2  
KnighTRoad avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Sanırsam VirtualBox İle Kurdun Yada Virtual Pc

Ekran Kartı max 128 gittiği için gösteriyor bendede öyle sorun olmuştu

mercelik
08-10-2013, 20:45   |  #3  
mercelik avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

Benzer programla (Linux LiLi USB Creator) ile kurmuştum orada sanal kurdum. Ama tam kurulum yaptım sonrasında. yani windows u 3 disk e böldüm 3.diske 40 gb lık alan ayırdım oraya kurdum.Sonrası malum.Bilgisayarı her açtığımda yada yeniden başlattığımda sorun olmuyor windows u yada linux u seçmek için bana soruyor oralarda sorun yok.Ne yapabilirim ? Sizde nasıl çözüldü bu sorun

KnighTRoad
08-10-2013, 20:46   |  #4  
KnighTRoad avatarı
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: mercelik  
Benzer programla (Linux LiLi USB Creator) ile kurmuştum orada sanal kurdum. Ama tam kurulum yaptım sonrasında. yani windows u 3 disk e böldüm 3.diske 40 gb lık alan ayırdım oraya kurdum.Sonrası malum.Bilgisayarı her açtığımda yada yeniden başlattığımda sorun olmuyor windows u yada linux u seçmek için bana soruyor oralarda sorun yok.Ne yapabilirim ? Sizde nasıl çözüldü bu

O zaman sizin ekran kartı düşük sanırsam ekran kartı modelini söylersen yardımcı olabilirim Belki

Edit Bi Dk Linux Sanal mı Yoksa HDD ye kurdun mu

Son Düzenleme: KnighTRoad ~ 08 Ekim 2013 20:49
mercelik
08-10-2013, 20:53   |  #5  
mercelik avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

Harddiskte  kurulu.

ekran kartı : nVİDİA gedorce 310M

ekran kartım 1 gb. Yeterli olması lazım linux dağıtımı için

KnighTRoad
08-10-2013, 20:58   |  #6  
KnighTRoad avatarı
Taze Üye
16 mesaj

Bak Senin İçin Bir Çözüm Buldum Fakat Ben Denemedim İng. Türkçeye Özetle Çevirdim

Sanırsam Ekran Kartını Tekrar fglrx komutu girmek gerekiyor 

BU %30 OLMA IHTIMALI VAR

exit to cosole login de

username password der sen biliyorsan yaz hata veriyorsa vazgeç 

Şimdi Konsol Moduna Girdin 

Bu Komutları Yaz 

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
sudo apt-get install fglrx sudo reboot
Şimdi Pc Yeniden Başlanacak Çözülürse Olursa Söyle

http://truongtx.me/2013/07/02/ho ... mode-in-virtualbox/  

OLMAZSA 

%85 FAKAT INGILIZCE

http://askubuntu.com/questions/1 ... graphics-mode-error

Buna bakarsın driverlerini tekrar kurcak

Son Düzenleme: KnighTRoad ~ 08 Ekim 2013 21:04
darkmaster
08-10-2013, 21:15   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

notebook larda eğer değiştirilebilir grafikler varsa bu sıkıntının çözümü baya bi zor çözsende istediğin performansı alamıyorsun uğraşmasan iyi edersin zamanına yazık. yine de uğraşıcam dersen

bu komutları sırasıyla uygula.

sudo apt-get purge nvidia* nouvea*
sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable sudo apt-get update sudo apt-get install linux-headers-generic nvidia-319 sudo apt-get install bumblebee virtualgl linux-headers-generic sudo apt-get install mesa-utils sudo reboot
işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için alttaki komutu ver
optirun glxgears -info
Komutun çıktısı eğer bunun gibi ise işlem tamamdır.

• GL_RENDERER = GeForce 310M/PCIe/SSE2
  • GL_VERSION = 3.3.0 NVIDIA 325.15
  • GL_VENDOR = NVIDIA Corporation

Ayrıca fglrx amd ekran kartları için geçerli üstte arkadaşın verdiği komutları yazmasan iyi edersin.

Son Düzenleme: darkmaster ~ 08 Ekim 2013 21:26
KnighTRoad
08-10-2013, 21:28   |  #8  
KnighTRoad avatarı
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: darkmaster  
notebook larda eğer değiştirilebilir grafikler varsa bu sıkıntının çözümü baya bi zor çözsende istediğin performansı alamıyorsun uğraşmasan iyi edersin zamanına yazık. yine de uğraşıcam dersen

bu komutları sırasıyla uygula.

işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için alttaki komutu ver

Komutun çıktısı eğer bunun gibi ise işlem tamamdır.

• GL_RENDERER = GeForce 310M/PCIe/SSE2
  • GL_VERSION = 3.3.0 NVIDIA 325.15
  • GL_VENDOR = NVIDIA Corporation

Ayrıca fglrx amd ekran kartları için geçerli üstte arkadaşın verdiği komutları yazmasan iyi edersin.
 evet doğruymuş fakat 2  linkimde  nvidia intel ve amd anlatıyor

mercelik
09-10-2013, 00:54   |  #9  
mercelik avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

hocam şimdi şöyle özet geçeyim ben. exit to cosole login dediğim zaman ekrana tekrardan masaüstü gelmiyor. yani beni sonsuz döngüde bırakıyor orada Ctrl + Alt + F1 e bastığım zaman login ve password çıkıyor login i giriyorum şifremi gireceğim zaman şifrem bitmeden tekrar login soruyor bana yani bi türlü şifremi yazamıyorum. bu verdiğiniz kodları uygulayacağım ama dediğim gibi açamıyorum hatadan dışarı çıkamıyorum.

Şöyle bir şey yapsak flash a kurmuş olduğum ubuntu da verdiğiniz bu kodları yazsam sonrada bilgisayarı kapatıp normal harddiskten çalıştırsam ubuntu düzelmiş olur mu ? Yani flash ta uygulayacağım bu kodlar bilgisayar daki ubuntuya faydası dokunur mu ? çünkü bilgisayar daki ubuntuya giremiyorum

KnighTRoad
09-10-2013, 13:37   |  #10  
KnighTRoad avatarı
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: mercelik  
hocam şimdi şöyle özet geçeyim ben. exit to cosole login dediğim zaman ekrana tekrardan masaüstü gelmiyor. yani beni sonsuz döngüde bırakıyor orada Ctrl + Alt + F1 e bastığım zaman login ve password çıkıyor login i giriyorum şifremi gireceğim zaman şifrem bitmeden tekrar login soruyor bana yani bi türlü şifremi yazamıyorum. bu verdiğiniz kodları uygulayacağım ama dediğim gibi açamıyorum hatadan dışarı çıkamıyorum.

Şöyle bir şey yapsak flash a kurmuş olduğum ubuntu da verdiğiniz bu kodları yazsam sonrada bilgisayarı kapatıp normal harddiskten çalıştırsam ubuntu düzelmiş olur mu ? Yani flash ta uygulayacağım bu kodlar bilgisayar daki ubuntuya faydası dokunur mu ? çünkü bilgisayar daki ubuntuya

Hayır Sadece Flash Düzelir Harddisk Düzelmez

darkmaster
09-10-2013, 19:54   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

run in low graphics seçip masaüstüne ulaşabilirsin, masaüstünden de konsol yada uçbirim ubuntu da hangisi vardı tam hatırlamıyorum onu açarak bu komutları uygula. eğer masaüstü gelmiyorsa low graphics modunda, exit to cosole login seçerek konsola düş ve yukarıda verdiğim komutları uygula adım adım. ctrl+alt+f1 yapıp x session açmaya zorlamana gerek yok bilgisayarı.

mercelik
10-10-2013, 02:01   |  #12  
mercelik avatarı
OP Taze Üye
11 mesaj

Herşey için teşekkür ederim beyler dün ne denediysem olmadı bir de üstüne üstelik 

error : no such partition

grup rescue >

hatası ile karşılaştım ne windows ne ubuntu hiç biri açılmadı ekrana loader kısmıda gelmiyordu bilgisayarı açar açmaz bu hata oluyordu. Ben de sıkıldım taktım flashı boot tan USB ye verdim açılışı sanal ubuntu sayfası geldi orada tam kurulum yapın seçeneği var .önceki kurmuş olduğum alanın üzerine bir daha kurdum ubuntunun tam versiyonunu bilgisayarı yeniden başlattım şu an hem windows hem ubuntu çalışıyor her şey tıkırında Beğendim maşallah diyelim de daha fazla uğraşmayayım Onay işte böyle beyler sorun şu an çözüldü hepinizin emeğine zekasına sağlık teşekkür ederim yönlendirdiğiniz her şey için Karizma