üç boyutlu gözlük rezaleti

theironman
24-12-2015, 14:35   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

13.5 falan o zamanlar. "12.5 falan" demek isterdim ama nisan 1986 doğumluyum. hesapladım, 13.5 falan oluyor işte.

1 ocak 2000 de diyebilirdik ama 31 aralık 1999 demeyi tercih ettim. çünkü kandırıldığımız zaman 1999 yılıydı. rezaletin başlagıcı 2000 yılının ilk saniyeleri olabilir, orasını çok net hatırlamıyorum. daha net hatırlayanlar bu ayrıntıyı yazsın lütfen. ben rezalate geçiyorum;

işte bu gözlüklerleçalındı hayallerimiz, umutlarımız... neymiş efendim, bu gözlükten takarsak 3 boyutlu görecekmişiz. ulan o zaman 3 boyut ne demek onu bilmiyoruz. zor zahmet bulduk bi tane bu kağıt gözlüklerden. (ne bok yemeye o kadar uğraştıysak) takıyoruz ama "daha saati gelmedi" falan diyorlar. bi de sadece show tv'de olacaktı bu 3 boyutlu yayın. saat bilmem kaçtan sonra 3 boyutlu görecekmişiz bu gözlüğü takarsak. öyle kandırıyorlardı bizi.

o saat geldi, dansöz falan çıktıydı heralde. taktık, yine aynı amk. değişen bir şey yok. mavi-kırmızı görüyoruz sadece o kadar. gözlüğü takınca psikolojik olarak "lan değişiyo heralde" falan diyerek kendimizi kandırıyoruz ki, verdiğimiz para boşuna gitmiş gibi hissetmeyelim.

dilimin döndüğü, aklımda kaldığı kadarıyla böyle bi rezaletti. televizyonlar tüplü, yayınlar 2 boyutlu, gözlükler ise, 3(!) boyutluydu. bi de biz çok saftık...