Ücretli ve ücretsiz antivirüsler testte!

CHIP Online
28-04-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ücretli ve ücretsiz 25 güncel antivirüs paketi kapıştı! İşte en iyisi ve diğerleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ucr ... r-testte_46778.html

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Bağımsız antivirüs değerlendirme firması AV-Test, 25 ücretli ve ücretsiz çözümü zorlu testlere tabi tutarak 3 farklı kategoride puanlandırdı. Testin sonucunda ilk kez ücretsiz bir antivirüs, birinci sıraya kadar yükseldi.


Koruma, Performans (aracın sisteme getirdiği yük ve hızı) ve kullanım kolaylığı alanlarında test edilen 25 antivirüs ve güvenlik paketi arasından üç birinci çıktı. Testte Qihoo 360 Internet Security 4.2, ilk kez birinciliğe yükselirken, diğer birinciler Bitdefender Internet Security ve Kaspersky Internet Security oldular. Qihoo 360 Internet Security 4.2, henüz pek tanınmamış bir güvenlik çözümü olsa da, önemli bir avantajı var: Bitdefender ve Kaspersky'nin çözümleri ücretliyken, Qihoo'nun paketi tamamen ücretsiz.


Testin kazananlarının hemen arkasından dördüncü sırayı paylaşan üç paket geliyor: McAfee, Norton ve Trend Micro. Testten toplam 17 puan almayı başaran paketler, alt-puanlamada küçük farklara sahipler. Son testte rakibi Avast'ı geçen Avira ise 15.5 ile ortanın üzerindeki yerini sağlamlaştırmış görünüyor. Hafifliğiyle öne çıkan Panda Cloud Antivirus de 15.5 puanıyla testin dikkat çeken katılımcılarından.


Tüm Konu: Ücretli ve ücretsiz antivirüsler testte!

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Kaynak: www.chip.com.tr