UFO hacker'ının annesi, seçimlerde aday oldu!

CHIP Online
14-04-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

UFO hacker'ı McKinnon'ın annesi oğlunu sınır dışı etmek isteyen politikacıya böyle meydan okudu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ufo- ... day-oldu_19446.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Tek suçu fazla meraklı olmak olan ve kamuoyunda UFO hacker'ı olarak adlandırılan Gary McKinnon davası henüz sonuçlanmadı. Size davanın tüm detaylarını haberlerimizde adım adım aktarmıştık. McKinnon'ın başına gelenleri şu haberlerimizden takip edebilirsiniz: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Dünyanın en ünlü hacker'ları arasında sayılan McKinnon'ın davasında, İngiliz parlamento üyesi Jack Straw büyük önem taşıyor. McKinnon'ın ABD'ye iadesinden yana olan Straw, hacker'ın sınır dışı edilmesi için büyük çaba sarfetmişti. Şu anda McKinnon hapiste olduğu için Straw, Mayıs sonundaki dava sonucunda çabalarının ne şekilde sonuçlandığını öğrenecek.

Fakat bu dava esnasında hala İngiltere parlamentosunda olup olmayacağı, Mayıs başındaki genel seçimlerde belli olacak. Fakat bu kez seçimlerde çok ilginç bir rakibi var: McKinnon'ın annesi Sharp.

Sharp, Straw'ın karşısına bağımsız olarak adaylığını koydu ama bu seçim sonucunda çok fazla şansı olmadığını da biliyor. Sharp adaylığını şu şekilde yorumluyor: "Bu yapmam gerektiğini hissettiğim bir şey. Eğer hepimiz ayağa kalkmazsak bir gün Nazi tarzı bir polis devletinde uyanabiliriz".

Bu ağır suçlamalar ona ne kadar oy kazandıracak bilinmez ama zaten onun derdi kamuoyunu oğlunun mahkemesine çekebilmek. Straw ise Sharp'ın bu sürpriz adaylığı ile ilgili henüz bir yorum yapmadı.


Tüm konu: UFO hacker'ının annesi, seçimlerde aday oldu!

İzleyin: Otobanda hack operasyonu!

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Sharp bu adaylığı sonucunda ne elde edebilir?