Quince WebCam Yüklemesinde Sorun Oluştu ?

usher87_
09-12-2008, 20:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

MODEL: QC-5071
Kullanım kılavuzunda belirttiği gibi kameranın USB'sini bilgisayara bağlamadan;original CD'sinden sürücüsünü başarıyla yükleyip PC'ye reset attım.Makina reseti yedikten sonra kamerayı taktım.
Ekranın sağ altında "Yeni Donanım Bulundu" çıktı.Donanımı Yükleme Sihirbazı da ekranda belirdi.
Yazılımı otomatik yükle(önerilen) seçtikten sonra yüklemenin ortalarında 2 seçenek sundu.
DEVAM ET ve YÜKLEMEYİ DURDUR.
"Devam Et"i seçtim yükleme bittiğinde "WebCam'ın yüklenmesinde sorun oluştu,doğru çalışmayabilir" yazısı çıktı.Bu yazıdan sonra tekrar reset attım.
BİLGİSAYARIM'a girince camera gözükmüyordu (Fotoğraf çekilen yer) + masaüstünde de simgesine tıkladığımda hemen makineye reset atma sorunu çıktı.
Bu işlem hep tekrar edince kablosunu çektim+PRogram ekle/kaldır dan kamerayı kaldırdım.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUMGöz kırpma

Son Düzenleme: usher87_ ~ 09 Aralık 2008 20:01
TuncaBozkurt
09-12-2008, 20:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bilgisayara reset atmak yerine yeniden başlatmayı deneyin. Böylece kapanış sırasında gerekli değişiklikler yapılacaktır.

usher87_
09-12-2008, 20:51   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj
tuncab
Bilgisayara reset atmak yerine yeniden başlatmayı deneyin. Böylece kapanış sırasında gerekli değişiklikler yapılacaktır.
telaffuzum için özür dilerim.
reset atmak derken yeniden başlatmayı kast etmiştim.

usher87_
09-12-2008, 21:01   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sorunuma Microsoft'un önerdiği çözüm :

Bu hatanın nedenleri eksik bir sürücü, bozuk bir ikili dosya, bir dosya G/Ç sorunu veya yüklenemeyen başka bir ikili dosyadaki girdi noktasına başvuran bir sürücü olabilir.

Sürücüyü kaldırın ve sonra Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatarak yeniden yükleyin veya yükseltin.

Aygıtın Genel Özellikler sekmesinde, Sorun Gider'i tıklatarak Sorun Giderme Sihirbazı'nı başlatın.

gunesingolgesi
09-12-2008, 21:22   |  #5  
Üye
96 mesaj

kamerayı tekrar tak, aygıt yöneticisinden ya da çıkan ekrandan "sürücüyü güncelle"  ya da "sürücü yükle" yi bulup tıkla.
yükleme ekranından "listeden ya da belli bir konumdan yükle" seçeneğini seç ve ordan da driverin bulunduğu CD'yi(ya da artık herneyse) seç ve ileri yap.

bu arada herhangi bir şekilde yükleme yaparken çıkan "Devam Et" yazılarını iptal etme ve onayla.
eğer kameranın driverini düzgün kurarsa msn'den ya da Bilgisayarım'dan kontrol et.
kameranın kendi uygulamasını ihtiyacın yoksa kurma

usher87_
09-12-2008, 21:28   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj
gunesingolgesi
kamerayı tekrar tak, aygıt yöneticisinden ya da çıkan ekrandan "sürücüyü güncelle"  ya da "sürücü yükle" yi bulup tıkla.
yükleme ekranından "listeden ya da belli bir konumdan yükle" seçeneğini seç ve ordan da driverin bulunduğu CD'yi(ya da artık herneyse) seç ve ileri yap.

bu arada herhangi bir şekilde yükleme yaparken çıkan "Devam Et" yazılarını iptal etme ve onayla.
eğer kameranın driverini düzgün kurarsa msn'den ya da Bilgisayarım'dan kontrol et.
kameranın kendi uygulamasını ihtiyacın yoksa

ilgilendiğin için teşekkürler fakat dediklerin sorunumu çözemedi

usher87_
09-12-2008, 21:39   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

Hatanın nedenleri:
-Eksik bir sürücü
-Bozuk bir ikili dosya
-Bir dosya G/Ç sorunu
-Yüklenemeyen başka bir ikili dosyadaki girdi noktasına başvuran bir sürücü OLABİLİR

Son Düzenleme: usher87_ ~ 09 Aralık 2008 21:48
usher87_
09-12-2008, 21:59   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

Acil yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Resimli mesajıma bakabilirsiniz

gunesingolgesi
09-12-2008, 22:22   |  #9  
Üye
96 mesaj

imkanın varsa başka bir bilgisayarda da önce cddeki driver'ı kurup sonra kamerayı takıp aynı işlemleri dene. (ne kameraymış be)

cdnin içindeki dosyaların resmini de gönderebilirsen sevinirim.
ya aslında mantıken olması gerek. çünkü sen cdnin içindeki exe ile driveri ...system'e yüklüyosun. sonra kamerayı takıp otomatik taraması ile kurulumu bitiriyosun.

usher87_
09-12-2008, 22:55   |  #10  
OP Taze Üye
10 mesaj

Hele şükür sorunu hallettim.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ben hep sürücüyü yüklüyor,bilgisayar yeniden başlaıktan sonra kameranın kablosunu takıyordum ve tekrardan Donanım Ekle Sihirbazı ile eklemeye çalışıyordum.Burda hata alıyordum.

Yapmam gereken sürücüyü yükledikten sonra kameranın USB kablosunu takmak daha sonra yeniden başlatmakmış ;)

YANİ KAMERANIN KABLOSUNU BİLGİSAYAR KAPANMADAN TAKMALIYMIŞIM

Son Düzenleme: usher87_ ~ 09 Aralık 2008 22:57
gunesingolgesi
09-12-2008, 22:57   |  #11  
Üye
96 mesaj

e hadi aç bi kamera da gözümüz gönlümüz açılsın bari :D

usher87_
09-12-2008, 22:59   |  #12  
OP Taze Üye
10 mesaj
gunesingolgesi
e hadi aç bi kamera da gözümüz gönlümüz açılsın bari :
:D
Dostum çok sağol ilgilendiğin için.
Seninde birgün sorunun olduğunda İNŞALLAH yardımcın olur;)

gunesingolgesi
09-12-2008, 23:12   |  #13  
Üye
96 mesaj

sağol kardeşim :)
bilmukabele