ulaşılamayan belgelerim

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fuat
26-03-2004, 00:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

40gb hd'im c ve d olarak ntfs halde xp pro kurulu iken açılmadığını gördüm(Mavi ekran).
Güvenli kip, en yakın çalışan ayarlara dönüş vs birşey değişmedi.

Cd den boot edip d: ye kurmasını istedim.
Yine de c: dosya sistemi bilinmiyor diye gösterip "nasıl formatlayım" dedi ve yine ntfs diye cevapladım. sistemi c: ye kurdu.

Şimdiki sorunum "daha evvel Admin Belgelerim"i D: ye yönlendirmiştim. o eski Belgelerim klasörünü şu an yine d: de görüyorum ancak içine erişilemez diyor. Var mıdır bir erişme yöntemi???

Yardımı olacak arkadaşlara şimdiden şükranlarımı sunarım.
NOT: Chip'in Knoppix CD si ile linuxla açınca aynı folder'ın içini görüyor ama ancak bazılarını.

hasanyasin
26-03-2004, 01:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Windows XP bölümünde, "WİNXP DE AĞ ORTAMINDA PAYLAŞIMA PAROLA KOYMAK" başlıklı konuya bakın ve orada mmc'de yapmanız gereken değişikliği yapın. Sonra bakmak istediğiniz klasöre sağ tıklayın ve klasör özelliklerinden, güvenlik [security] sayfasındaki kullanıcı listesinin altında yer alan ekle [add] tuşuna basın ve açılan pencerede bul [find] tuşuna bastıktan sonra, aşağıdaki kutuda beliren kullanıcılardan, kendi hesabınızı ifade edeni seçin. Böylece kendinize bu klasöre erişim yetkisi vermiş olursunuz. Haydi geçmiş olsun...

fuat
26-03-2004, 17:15   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

çok çok teşekkür ederim :) halloldu. sağolun varolun.