unigraphics nx2 kurulum yardimi istiyorum

erdemaltunoglu
15-03-2007, 06:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

UGnx2 yi kurmaya calisiyorum ama internette buldugum kurulum yardimlarindan da faydalandim ama bir turlu basaramadim.
birinci basamak olan 'install licence server' ile
ikinci basamak olan 'install nx2' yi cok ama cok ayrintili anlatirsaniz cok sevinirim.
bu programi 2 yil once bir arkadasima kurdurmustum fakat o zamanki aldigim  notlarimi bulamadim.
lutfen yardimci olursaniz sevinirim.

erdemaltunoglu
15-03-2007, 23:48   |  #2  
OP Taze Üye
7 mesaj

en son install ug yi de yaptim. kurdu gibi oldu.
fakat son adimda
baslat\programlar\ugnx\flexlm tools\licence optionn i
tikladigimda error verdi (UNABLE TO ATTACH SERVER. (-15)
CHECK UG2 LICENSE FILE) dedi.
direk aciyim dedigimde de
unigraphics initialization error verdi.
(UG FLEXlm error: the license server has not been started yet, or UG2 license file is set to the wrong port@host (-15)
dedi.

ben once program file altina EDS klasoru actim oraya da CD den crack in altindaki ugnx2.lic i kopy yaptim. bu dosyayi word pad da actim ve server karsisindaki yere bilgisayar adim olan erdem i yazdim ve kaydedttim.
hata da verilen licence dosyayi nereye kurulmaliydi?
bi yardimci daha olsan?

erdemaltunoglu
16-03-2007, 05:05   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

anlasilmayan kisim
licence file in bulunmasi.
bu nasil bulunacak.burasi kafami karistiriyor.
eski arkadasla kurdugumuzdan aklimda kalanlari uygulumaya calistim ama olmadi.
bu license file in bulunmasi ve nereye kurulmasi gerektigi kagfami karistiriyor.
bu isle mi bir ozetlersen sevinirim.

erdemaltunoglu
16-03-2007, 05:07   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

anlasilmayan kisim
licence file in bulunmasi.
bu nasil bulunacak.burasi kafami karistiriyor.
eski arkadasla kurdugumuzdan aklimda kalanlari uygulumaya calistim ama olmadi.
bu license file in bulunmasi ve nereye kurulmasi gerektigi kagfami karistiriyor.
bu isle mi bir ozetlersen sevinirim.

DiabloII
14-04-2007, 23:51   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Licence file nin en üst satırına veya ikinci satırına tam hatırlamiyorum bilgisayarın adını yazman gerkiyor.(Noktalama ve boşluk işaretlerine dikkat et ben noktayı yazmadığım için baya uğramıştım.)

Borga-x
15-04-2007, 12:49   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Arkadaşım öncelikle licence.lic dosyasını c veya d sürücüsünün içine bir kalsör içine koymadan kopyalaman gerekıyor. Ondan sonra  licence.lic dosyasında o bilgisayar ismi değişikliğini yapacaksın. Bundan sonra UG2 ve licence manager programlarını kur. Kurulumu yaparken hazırladığın licence.lic dosyasını ögstermen gerekiyor.kurulduktan sonra licence manager altında senin licence.lic dosyasının kontrolünü yap.licence manager altında en başta hatırlıyorsam 2 tane seçenek var her ikisnide test et kesinlikle birisi çalısacak testlerde. bilgisayarını aç kapat. Baktın olmadı senin için ben fotolarla yardımcı olurum.