Üniversite mi daha önemli yoksa bölüm mü?

unauweNN
21-06-2019, 16:30   |  #1  
unauweNN avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar, bu aralar kafam çok karışık. YKS'ye girdim ve soru kitapçıkları yayınlanınca aklımda kaldığı kadarıyla soruları kontrol ettim. Sıralamam aşağı yukarı 150k gelecek. EA bölümünden. Biliyorum vasat bir sonuç ama gene de yerleşmeyi düşünüyorum. Aklımda Hacı Bayram Veli Üniversitesi Maliye Bölümü var. Okulu hemen bitirip İş hayatına atılmak istiyorum. Ama bir yandan da "burayı bitirirsem iş bulabilecek miyim?" diye soruyorum kendime. Bir sene daha hazırlanıp daha iyi bir yere girmek de mantıklı geliyor. Ama Şimdi HBVÜ Maliyeye gideceğim. Bir sene daha hazırlanırsam Ankara Üni. Maliyeye gideceğim. Ne farkı var? Aynı dersleri görmüyor muyuz? Sonuçta ikisinden de mezun olduktan sonra ya özel sektöre yöneleceksin ya da KPSS'ye gireceksin. İkisinin ucu da aynı yola çıkıyor. Bana akıl verecek büyüklerim var mı?

zombi
21-06-2019, 17:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

1 sen daha çalışıp o böllümün en iyisine de gitsen türkiyedeki üniversiteler leş zaten. o yüzden sene kaybetme gir bölümünü oku. öyle mezun ol iş kovala. zaten özel sektör senden üninin diplomasına bakmıyor. 2 sene boıyunca kendini geliştirdin mi ona bakıyor. bunu başarırsan gene iş bulacaksınz.

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Serkan Karadaş
22-06-2019, 16:18   |  #3  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

okumak istediğiniz bölüm okulu mumla aranır olmadığından yapacağınız tercih sadece maliyetinizi etkiler. Diğer mezunlardan sizi ayıracak fark tabi ki kendinizi nasıl geliştirdiğiniz ile alakalı. Bölüm mezunları  muhasebecilik, müşavirlik, danışmanlık, bilirkişilik, akademisyenlik,hakimlik ...vb çeşitli meslekleri yapabilir ancak bu sektörlerin mevzuatları çok geniş,sürekli güncellenen bir yapıda. Mezuniyetten ölüme kadar güncel kalmanız gerekir. En düşük bilgiyle bile işsiz kalmazsınız ancak benzer bir meslek mensubu olarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Haziran 2019 16:20
rıhtım79
24-06-2019, 14:17   |  #4  
rıhtım79 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
31 mesaj

ikisi de önemli bence.

Banned
25-06-2019, 14:58   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bence öncelikle istediğin bölümü okumalısın tabi ya, ama üniversite de çok çok önemli şimdi