Üniversite tercih önerisi !

FSCalypto
23-07-2017, 02:38   |  #1  
FSCalypto avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba bu sene Üniversiteli oldum sınavda 212.000 yaptım Uçak Mühendisliği istiyodum . En kötü UÇak Mühendisliği bölümü nile 60 binde kapatmış bende Makine yazıyım diyorum.Kafamda böyle kampüsü güzel olsun hocaları iyi olsun iyi eğitim versinler erasmus falan yapıyım gibi düşünceler var ama bu puanla zor gözüküyor çoğu kişi mezuna kal diyor fakat ailem izin vermiyor hatta odtü itü tutturamazsan Kastamonu Üniversitesine gidersin diyorlar ( Kastamonuda yaşıyorum).Erciyes Üniversitesinde yeni Uçak Mühendisliği bölümü açılmış onu yazacağım birde Gebze Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliği açılmış yeni acaba buralar tutarmı ? Ne yapmalıyım fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

White-Fox
23-07-2017, 10:28   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Sevdiğin mesleği tercih et,üniversiten kötü olsa imkanın bile el vermese uğraşır öğrenirsin çünkü seviyorsun.Hiç kimse bir işte o işi severek yapan kadar bilgi sahibi olamaz.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 23 Temmuz 2017 10:29
White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
rasimbir
29-07-2017, 10:23   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
20 mesaj

Aynen katılıyorum. İnsan sevdiği bir işi yapmalı HER DAİM. Öyle bir meslek seçmelisin ki elbise gibi tam olarak üzerine otursun. Onu yapmak sana ağır gelmesin. Kendini çalışıyormuş, mesaideymiş gibi hissetmeyesin. Yanlış seçimler yaparsan yıllar sonra kendini hep baskı ve stres altında gün be gün gücü tükenen, akıl sağlığı bozulmuş çevresindekilere de sürekli rahatsızlık veren ceberrut bir insan olarak bulabilirsin. Eskiler boşuna dememiş işini eşini aşını seveceksin diye. Sonra bu duruma düşersin,

paranotlari.blogspot.com.tr/2017/07/kariyerini-cope-atan-bilge.html