Üniversite yardım lütfen

Bilişim Dostum
01-04-2019, 11:09   |  #1  
Bilişim Dostum avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar öncelikle selam diyerek başlayayım.Şimdi şöyle bir durum var üniversiteden sonra owasp ve ocsp sınavına girip siber güvenlik uzmanı olmayı denicem. Fakat ondan önce seçmem gereken bir üniversite var.Eşit ağırlık okuyorum ve tek bilişim yönetim bilişim sistemleri bölümü. 1 sene mezuna kalıp fenden hazırlanma imkanım var eğer böyle bir şey yaparsam 2 senedir fen görmediğim için pc mühendisliği tutturamam fakat bilişim sistemleri mühendisliği tutturabilirim.Sakarya üniversitesinde seçmeli olarak 7.dönem siber güvenlik yapay zeka gibi dersler veriliyor. Yönetim bilişim sistemlerinde ise ağ yönetimi güvenliği eğitimi veriliyor. İki bölümde de işletme ve bilgisayar dersleri eğitimi veriliyor benim soracağım 3 şey şu:

1)Bunların farkları nedir?

2)Sizce hangisini seçmek mantıklı olur?

3)Mezuna kalıp okumaya değer mi bilişim sistemleri mühendisliği?

Son Düzenleme: Bilişim Dostum ~ 01 Nisan 2019 11:10 Neden:
White-Fox
01-04-2019, 15:31   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bilgisayar mühendisliği okuyun derim adını söylediğiniz diğer şey hakkında bir fikrim yok.Ben şahsen kimseye önermiyorum ama yazılım mühendisliği diyede bir bölüm var bilgisayara göre puanları daha düşüktür.

Kendinize güvenin , çok çalışın ama hayatta bir sınav demek değil kendinizi yıpratmayın.

Her şey olacağına varır , umarım başarılı olursunuz.