Üniversitede programlamaya nasıl başlamalı ?

ZoZa
28-02-2014, 18:25   |  #1  
ZoZa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba , bu yarıyıl bizim okulda ilk programlama dersimi visual basic'le alacağım. Okuldaki gibi ilk visual basic' le mi başlamalıyım yoksa C türevleriyle ya da ne önerirsiniz [Bu birinci sorum]. Aynı zaman da WEB ile ilgili olgunlaşmış fikirlerim var fakat web programlama da bilmiyorum asp.net öğrenmek istiyorum.Bu tür(asp.net,asp vb.) yazılımların öğrenme sürecine girmeden önce C mi öğrenilmeli yoksa ''evet bunlar bağlantılı fakat sen yinede asp.net falan da öğrenmeye başla'' mı dersiniz?[Buda ikinci]

FurkanAkkaya
02-01-2015, 16:45   |  #2  
FurkanAkkaya avatarı
Taze Üye
7 mesaj

Bende ilk üniversitede almıştım programlama dersimi ve C diliyle başlamıştım. Gerçekten temeli sağlam kurarsan, bu dille başlaman çok yararlı olucaktır. Ayrıca derslerime ek olması için ve kendimi geliştirmek için bilişim eğitim merkezi'nden destek almıştım, çokta faydasını gördüm ayrıca :)

AcikDershane
07-07-2015, 13:04   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba,

Programlamayı meslek edinmek için öğrenmek istiyorsan mutlaka C dillerinden biri ile devam etmelisin. Bir dile karar verirken o dilin bulunduğun bölgedeki potansiyel iş dağılımlarına bakman bence mantıklı olacaktır. Örnk: İzmir de Web üzerine Php ve Asp.Net , Masaüstü programcılığında ise  C# oldukça fazladır. 

Bu senin ileride iş bulmanı kolaylaştıracaktır. 

İkinci soruna gelecek olursak C basic bir programlama dili ve öğrenilmesi kolay bir dildir. Diğer dillere geçişini kolaylaştırır. Ancak illa ki C ile başlaman gerekmez. 

Bizim uzaktan eğitim portalımız mevcut dilersen inceleyebilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.

https://www.acikdershane.com/

AcikDershane
07-07-2015, 13:06   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba,

Programlamayı meslek edinmek için öğrenmek istiyorsan mutlaka C dillerinden biri ile devam etmelisin. Bir dile karar verirken o dilin bulunduğun bölgedeki potansiyel iş dağılımlarına bakman bence mantıklı olacaktır. Örnk: İzmir de Web üzerine Php ve Asp.Net , Masaüstü programcılığında ise  C# oldukça fazladır. 

Bu senin ileride iş bulmanı kolaylaştıracaktır. 

İkinci soruna gelecek olursak C basic bir programlama dili ve öğrenilmesi kolay bir dildir. Diğer dillere geçişini kolaylaştırır. Ancak illa ki C ile başlaman gerekmez. 

Bizim uzaktan eğitim portalımız mevcut dilersen inceleyebilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.

https://www.acikdershane.com/