''unknown software exception'' HATASI

HPQ-User
29-04-2008, 23:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ULTRAASLAN67 sormuş:
Merhabalar!!!
windowsu açtığımda yani oturumumu açtığımda ''winlogon.exe - Uygulama Hatası'' başlıklı bir hata mesajı geliyor.ve masaüstü bir türlü gelmiyor. masaüstünün arka plan geliyor ama başlatın da bulunduğu  (alt taraftaki) çubuk ve masaüstündeki simgeler gelmiyor. yani ekran da sadece arka plan gözüküyor
hata mesajının açıklamalı kısmı şöyle:

winlogon.exe - Uygulama Hatası
unknown software exception (0*80000003) özel durumu,0*7c8f1230 konumundaki uygulamada oluştu.

Programı sonlandırmak için Tamam'a basın
Programda hata ayıklamak için İptal'e basın

Tamam          İptal     

işte tam olarak bana gelen hata mesajı böyle.
Uyarı= '' * '' işareti çarpı işareti anlamına gelmektedir!!!
Ordaki ''tamam'' veya ''iptal''tuşuna bastığımda ise bilgisayar windows tarafından durdurulup üstünde yazılar olan mavi bir ekran çıkıyor karşıma. mavi ekrandaki yazı ''bir sorun algılandı ile başlıyor ve bilgisayarınızın zarar görebileceğinden windows sonlandırırdı......'' ile başlıyor.mavi ekranda söylenen komutları yapıyorum ama hiç bir şeye fayda etmiyor.
      Lütfen Yardım Edin!!! Şimdiden Çok Teşekkürler...
  HAYIRLI GÜNLER!!!

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sistem:Microsoft Windows xp Professional  - service pack 2

Bilgisayar:
AMD semprom(tm) Processor
2800+
1.6 ghz  512 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9b5) Gecko/2008032620 Firefox/3.0b5

Capkın
30-04-2008, 00:38   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Xp cd sinden tekrar kurtarma yapabilrisin repair yaparsan büyük ihtimalle sorun çözülür.

İyi Geceler.

frkn_ua
30-04-2008, 00:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
893 mesaj

winlogon bilgisayar oturum açma uygulaması olduğu için onarım yapmadanoturumunuz açılmaz...