Unmountable Boot Volume hatası

KaraKartal_1903
07-07-2014, 20:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
31 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün sabah bilgisayarımı açınca Unmountable Boot Volume hatası ile karşılaştım. Format atarım sorun yok. İnternette her sitede onarma yap diyor. Ama bu ayda bir tekrar ediyor. Onarmayı ayda bir yapmam gerekiyor. Bunun kökünü nasıl kazıyabiliriz.

Sistem : XP

KaraKartal_1903
11-07-2014, 02:03   |  #2  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Bilen yokmu ?

oasman
11-07-2014, 12:10   |  #3  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Bilgisayar düzgün kapanmıyor olabilir. Disk birleştirme, disk denetimi gibi uygulamaları dene. Yardım bölümünde aylık/yıllık veya bilgisayar bakım/ı altında nasıl yapabileceğni okuyabilirsin.

Daha kötü bir ihtimal daha var. Anlattığım bakımlar ile düzelmiyorsa, disk ileriki tarihlerde ömrini yitirecektir. Yedeklemelerini en kısa zamanda yapmanı tavsiye ederim.

Tabii Microsoft bir kötü niyetli yazılım da bulaştırmış olabilir. Otomatik güncellemeleri kapat.

KaraKartal_1903
14-07-2014, 23:21   |  #4  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: oasman  
Bilgisayar düzgün kapanmıyor olabilir. Disk birleştirme, disk denetimi gibi uygulamaları dene. Yardım bölümünde aylık/yıllık veya bilgisayar bakım/ı altında nasıl yapabileceğni okuyabilirsin.

Daha kötü bir ihtimal daha var. Anlattığım bakımlar ile düzelmiyorsa, disk ileriki tarihlerde ömrini yitirecektir. Yedeklemelerini en kısa zamanda yapmanı tavsiye ederim.

Tabii Microsoft bir kötü niyetli yazılım da bulaştırmış olabilir. Otomatik güncellemeleri kapat.

merhaba arkadasım

Bilgisayarım 2004 yapım büyük ihtimalle ondan ölüyo

oasman
17-07-2014, 18:55   |  #5  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Bilgisayarın dizüstü değilse ve sata destekliyorsa, yeni bir disk ile durumu kurtarabilirsin.  (varsayım olarak)

KaraKartal_1903
17-07-2014, 20:09   |  #6  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: oasman  
Bilgisayarın dizüstü değilse ve sata destekliyorsa, yeni bir disk ile durumu kurtarabilirsin.  (varsayım olarak)
merhaba arkadaşım sata alabilirim ama zaten pc eski olduğu için güzel oyunları açmıyo. Onun icin laptop almayi düşünüyorum ilerde

İyi Akşamlar...