Unmountable_boot_volume Hatası

Ryse
27-03-2015, 14:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
41 mesaj

Merhaba arkadaşlar.Gece bilgisayarı kapadım , sabah açtığımda aşşağıdaki resimdeki mavi ekran geldi.Ne yaptıysam çözemedim.Lütfen acil yardım.İşletim sistemim Win7 , casper marka laptop kullanıyorum.

Son Düzenleme: Ryse ~ 27 Mart 2015 14:44
mehmet_93
27-03-2015, 15:08   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

unmountable_boot_volume => Sistemin yükleneceği disk bölümü yerleştirilemiyor. Sabit diskinde bir bozulma olmuş ve diski okuyamıyor. Disk tamamen ölmüşde olabilir yaşama ihtimalide olabilir. Eğer sistem format atma ekranına gelebilcek durumdaysa format dene. Daha boot menüsünü bile geçmiyorsa yeni disk almaya bak.Diski başka pc yede takıp denemekte fayda var.

Ryse
27-03-2015, 15:24   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
41 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
unmountable_boot_volume => Sistemin yükleneceği disk bölümü yerleştirilemiyor. Sabit diskinde bir bozulma olmuş ve diski okuyamıyor. Disk tamamen ölmüşde olabilir yaşama ihtimalide olabilir. Eğer sistem format atma ekranına gelebilcek durumdaysa format dene. Daha boot menüsünü bile geçmiyorsa yeni disk almaya bak.Diski başka pc yede takıp denemekte fayda var.

Boot menüsünü geçiyor , windowsun o 4 renkli işaretine kadar geliyor orda donuyor sonra bu ekran geliyor.Ne yapmam gerek ?

mehmet_93
27-03-2015, 16:36   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

İçince önemli verilerin varsa diski başka pc ye takarak verileri kurtar veya linux live cdler ile de kurtarma ihtimalin olabilir. Sonrasında format denemekten başka çaren yok gibi. Diskin içindeki sistemi yükleyecek kısıma erişilemiyor. Bu da durduk yere olan bi durum değil muhtemelen diskinde bir bozulma olmuştur. Farklı çözümlerde arayabilirsin ama görünürde tek çözüm format gibi o da atılaiblirse.