USB 2.0 PCI kart mı almalı ?

harmehero
04-12-2006, 11:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

merhabalar,
bilgisayarımda usb 1.1 slot var, usb modem kullanıyorum bağlantı hızım 1024kbit ancak bu donanım nedeniyle randıman alamıyorum.
Sizce usb 2.0 PCI kart mı almalıyım yoksa, usb modemi elden çıkarıp ethernet kartı ve ethernet girişli adsl modem mi almalıyım?

BOOMFUNKMCS
04-12-2006, 13:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

usb 1.1 slotla çalışan modemlerde var elbet ama sana tavsiyem usb modem kullanma çünkü sorunlu oluyor,kurulumundan tut bağlantı hızına kadar.

harmehero
04-12-2006, 14:31   |  #3  
OP Yeni Üye
33 mesaj
BOOMFUNKMCS
usb 1.1 slotla çalışan modemlerde var elbet ama sana tavsiyem usb modem kullanma çünkü sorunlu oluyor,kurulumundan tut bağlantı hızına kadar.
aslında ne kurulumda ne de kullanımda bir sorunla karşılaşmadım, birkaç dakika içinde kurup bağlanmıştım. En sık duyduğum bağlantı kopması gibi bir sorun ise hiç meydana gelmedi. Yalnızca sayfa yüklemede ve dl'da yavaşlık olduğunu düşünüyorum ama bunu teknik olarak da hiç test etmedim. Forumlarda konu ile ilgili pek çok yazı okudum ancak ne yazık ki, yeterli düzeyde teknik ve Türkçe bir açıklamaya ulaşamadım.
Benim gibi USB mi Ethernet mi? sorusuna yanıt arayanlar ve ingilizce bilenler için U.S.Robotics'in yazısı sanırım tatmin edici olacaktır:
http://www.usr.com/download/whitepapers/usb-vs-ethernet.pdf

harmehero
04-12-2006, 17:26   |  #4  
OP Yeni Üye
33 mesaj

bağlantıyı hatalı vermişim.

http://www.usr.com/download/whitepapers/usb-vs-ethernet.pdf

theironman
09-12-2006, 09:34   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ethernet girişli modemden almak daha makul ve mantıklı görünüyor olsa da ekseriye bir masfraf da çıkarmanın lüzumu yok. Aynı modemi kullanabilirsin usb2.0 pci kart alırsan.