USB 2,5" Diskimi görüyor görmüyor?

mandrake2004
16-11-2008, 05:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Merhaba
usb 2,5" wd diskim var. 1 yıldır kullanıyorum. dün birden bire taktığımda aygıtı görüm bilgisayarımda ama 3-5 saniye sonra tekrar atıyor gene gösteriyor. gene çıkıyor böyle devam etti. harf çakışmasındandır dedim değiştirdim gene olmadı. bu usb driverlarını kaldırıp tekrar mı kurmam gerek oluyorsada nasıl olacak bilmiyorum?
vista ultimate usb 2.0 kullanıyorum.

physfg
16-11-2008, 06:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

usb ye güç yetersiz geliyor gibi hdd ile gelen 2.güç ilave kablosu varsa onu takarak kullanın

zaten onunla kullanıyorsanız başka bi kabloda ,başka bi usb hub ında,başka bir pc de(power supply yetersizse)
: şayet kablo da sorunsuz ise yeni bi kutuda yada
kutusuz eğer o da sorunsuz ise ana gövde sorunlu ki bunu halletmeniz git gide zorlaşıyor...

son kademeye geldiğiniz de hala sorun devam ediyorsa biçimlendirme ki bu o kadar kurtarıcı olur mu belli değil?

biçimlendirmeyi göze alırsanız hdd yi düzleyip birim düzeltme yapan programlar var onlar ile deneyin...

daha da olmuyorsa atın gitsin yauuuwwwwwwwwwww bu kadar uğraştıracak beni sinirden zati kırarım :))))))

mandrake2004
16-11-2008, 14:00   |  #3  
OP Üye
57 mesaj

teşekkürler dostum da işyerimde heryerde her pcde normal çalışıyor diskte sorun yok. usb driverları yükledikten sonra oldu dicem diğer usb lerde sorun yok??
bende anlammıyorum sebebini kafayı yicem:(

physfg
16-11-2008, 19:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

o hub da sorun var o zaman... anakarta direkt monte ise yapabileceğiniz fazla bi şey yok...ama şu power kısmından ince kablolarla bağlı ise(ön usb ler) kabloları kontrol edin...

siz en iyisi pci girişinden usb çoklayıcılar var onlardan alın...diğer 1 usb yi 4-5-6-7 ye çoklayanlardan performans alamazsınız fason oluyorlar...dediğim alet ucuz  ve verimli...25-30 ytl...ram yada ekran kartı takar gibi anakarta takıyorsunuz...

mandrake2004
17-11-2008, 10:31   |  #5  
OP Üye
57 mesaj

alırım dostum bide öyle denerim ama diğer usbler çalışıyor sadece bu diskte yapıyor. webcam 500 gb 3,5" external disk telefonumn data kablosu vs herşey normal. gene de alayım mı usb çoklayıcı??

physfg
17-11-2008, 15:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
mandrake2004
alırım dostum bide öyle denerim ama diğer usbler çalışıyor sadece bu diskte yapıyor. webcam 500 gb 3,5" external disk telefonumn data kablosu vs herşey normal. gene de alayım mı usb çoklayıcı??
tam ne demek istedin anlamadım...Soru

ama mevcut usb hub ları yetersiz geliyorsa o zaman  usb çoklayıcı al

zaten hepsini kullanmıyorum  dönüşümlü kullanırım diyorsan gerek yok...sana kalmış bi mesele...

mandrake2004
18-11-2008, 17:01   |  #7  
OP Üye
57 mesaj
physfg
tam ne demek istedin anlamadım...Soru

ama mevcut usb hub ları yetersiz geliyorsa o zaman  usb çoklayıcı al

zaten hepsini kullanmıyorum  dönüşümlü kullanırım diyorsan gerek yok...sana kalmış bi mesele...

diyorum ki diğer usblerde 500 lük external disk var webcam var hepsi normal çalışıyor. 2,5" diskimi hepsinde denedim çalışmıyor. işyerinde taktım çalışıyor problem yok... yani tuhaf olan durum bu?