Usb aygıt tanınmadı

DGNGCL
28-07-2020, 21:45   |  #1  
DGNGCL avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Hp Laptop kullanıcısıyım bir süredir bu şekilde hata alıyorum hp destekle görüştüm her yolu denedim ama olmadı yeni mouse aldım arada bir okuduğu oluyordu şuan kablosuz mouse kullanıyorum pc ilk açılışında masaüstu gelince takıyorum ve okuyor daha sonralarda çıkarıp takarsam aygıt tanınmadı hatası alıyorum. Bir kaç yere sordum chipsetlerden kaynaklı olduğunu söylediler güncellemelerini yaptım bazıları 500 TL gibi masraf çıkacağını bile söyledi. Nedenini bilmiyorum ama Flash disk taktığımda 3 portun 3 üde okuyor ve açıyor ancak kablolu mouse taktığımda hiç biri okumuyor kablosuzda ise sadece 1 port okuyor. Ne yapmalıyım? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
29-07-2020, 00:03   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

temiz kurulum format atıp hp.com dan laptopun marka modeliyle çipset ve ıch driverlarının tümünü yükle. sorun devam ederse anakart veya usb kartı arızalıdır.

DGNGCL
29-07-2020, 19:08   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

İlginiz için teşekkür ederim. Güncellemeleri yaptım ama hala hatayı alıyorum. Kablosuz mouse kullanırken sıkıntı yok okuyor aynı şey Flash bellek içinde geçerli ama kablolu mouse veya klavye takınca tanınmadı diyor gerçekten nedenini merak ediyorum. Arızalı olsa hiç birini okumaz diye düşünüyorum. Klavyem ve mousem bozuk değil yeni aldım ve başka pcde test ettim. Güç geliyor ışıkları vs yanıyor ama tanınmıyor.

excel_mustafa
02-08-2020, 23:10   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

biosu güncelle. biostaki usb ile ilgili ayarları kontrol et.

DGNGCL
06-08-2020, 18:17   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Sorunu şu şekilde hallettim USB Portlarım çalışıyordu sadece okumuyordu USB Çoğaltıcı (USB Hub) ile çözdüm şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İlginiz için teşekkür ederim.