Usb bağlantıları kopuyor yardım.

serkanbutun
17-08-2015, 21:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

970a-g46 model msi anakartım ve asus wifi adaptörüm var.

Download sırasında önce wifi bağlantım sonra da mouse ve sonra klavye bağlantım kopuyor hepsi de usb.

nasıl bir hata ile karşı karşıyayım yardımcı olur musunuz?

lterlemez
17-08-2015, 22:24   |  #2  
lterlemez avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
191 mesaj

1. Sürücüleri güncellemen gerekiyor olabilir.
  2. Güç kaynağın, sınıra geldiği için güç sıkıntısı çıkıyor olabilir.
  3. Taktığın usb cihazlar, aynı usb hub'ına (hub burada, usb portlarının ana kart üzerinde birleştikleri düğümlerdir) denk geliyorsa, hub'ın gücü yetmiyor olabilir. Dolayısı ile her birini farklı portlara tak. Mesela wi-fi arka, diğerlerini ön hub'a takmayı dene. Mesela ben eski bilgisayarımda usb ile bağlanan yazıcım ile usb belleğimi aynı düğüme takamıyordum. Yazıcı çalışsa bellek, bellek çalışsa yazıcı çalışmıyordu.
  4. Tüm usb'lerini 3.0'lara ve daha sonra 2.0'lara tak. Hangisinin sıkıntı çıkarttığını öğrenmeye çalış. Hepsi yapıyorsa, derin araştırmaya girmen gerekebilir.
  5. Birde portlarda kaçak olabilir ama böyle durumlarda genelde ana kart resetleniyor. Dolayısı ile sende böyle sıkıntı söz konusu değildir sanırım.

Son Düzenleme: lterlemez ~ 17 Ağustos 2015 22:25
serkanbutun
17-08-2015, 23:49   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

sürücüler güncel 

güç kaynağı oldukça yeterli .

çok elektirik yiyen şeyler değil wifi fare klavye ama dediğin gibi de denedim.

usb portlarını farklı kombinasyonlar ile denedim aynı sonuç.

Pcyi kendim topladım win7 de 4 ay kullandım böle bir sorun olmadı win 8 ve 8.1 de böle sorunlar yaşadım. tekrar win 7 yapınca da aynısı oldu  görüşlerin için teşekkür ederim.

xomerx_46_46
18-08-2015, 10:00   |  #4  
xomerx_46_46 avatarı
Yeni Üye
34 mesaj

kardeş çok iyi bilmem ama elektrikli usb çoklayıcı al kafan rahat olsun. bende var 10 lu. en fazla 6 tane takabildim hepsini çalıştırıyor.20-25 lira bişi

lterlemez
18-08-2015, 22:57   |  #5  
lterlemez avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
191 mesaj

Burada benzer problem için; http://www.tomshardware.co.uk/an ... rk-usb-devices.html linkinde ASMEDIA USB 3.0 sürücülerini kurulumundan sonra düzeldi demiş. İsterseniz bir kez daha deneyiniz.

mustafa2116
19-08-2015, 00:21   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: serkanbutun  
970a-g46 model msi anakartım ve asus wifi adaptörüm var.

Download sırasında önce wifi bağlantım sonra da mouse ve sonra klavye bağlantım kopuyor hepsi de usb.

nasıl bir hata ile karşı karşıyayım yardımcı olur musunuz?

Regedit SİMÜLASYON hatası denilen bir hata vermiş sanallaştırmada kendini  onaylayamıyor.

Regedit temizliği yaptığında düzelir ancak Bunun için önerebileceğim bir Program yok. SIFIRLAMA yapman gerek.
Malum dediğim ayarlar AYGIT YÖNETİMİYLE alakalı bir yönetim kaydı.
Bendede olmuştu. Sıfırlama yaptığımda geçti.