USB Bellek Gözükmüyor / Harf Atama Sorunu

mixer_7
31-12-2008, 02:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar bende 2 gb kinston bellek var 2 gün önce pc belleği görüyodu şimdi görmüyor
belleği kasanın arkadaki usb uçlarına taktım bilgisayarımdan bellek gözükmüyor ama disk yönetiminden girince gözüküyor bellek kesinlikle çalışıyor bundan eminim pc sade ben kullanmadığım için bilemicem acaba bi program mı belleği engelledi bılmıyorum nette aradım tam bir cevap alamadım bu arada usb donanımları yöneticiden kaldırdım sonra tekrar yükledim tekrar baslattım gene aynı kasanın önundeki usb ye takıncada aygıt bulundu diyor ama gözkmüyor

bunun çaresi yok mu format atınca eminım görcektir ama formatsız halletmek istiyorum şimdiden yardımlarınız  için teşekkürler   aşağıda resimleri verdim bakabılırsınız

sah1n
31-12-2008, 09:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Orda görünen Kingstona sağ tıkla yeni bölüm gibi bir seçenek olur onu seç ordan ntfs yap hızlı biçimlendir i işaretle başlat yap.Daha sonra görünmesi lazım.(ancak bu işlemde içinde bilgilerin gidecektir.önce yedeğini al başka pc de)

mancukya
31-12-2008, 12:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

USBDeview yükle kur Fare, Klavyen, modemin usbdense onlar haricinde ne var ne yok bu programla driverslari kaldir pcni yeniden baslattiginda sildigin driversler oto kurulucak ve usb anahatrliginda calistigini göreceksin.

mixer_7
31-12-2008, 19:38   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler dediğiniz iki yoluda denedim önce USBDeview programını kurdum usb aygıtları falan hepsını kaldırdım yeniden başlattım sonra aygıtları tanıdı bellleği taktım bilgisayarımdan gözükmedi  yöneticidende belleği biçimlerndir dedim tür olarak NFTS yok FAT VE FAT32 var neyse bu ikisi ile biçimlndir dedim bi hata aldım birim veya bölüm etkinleştirilmediği için işlem tamamlanamadı neden böle anlamıyorum bunun çaresi yok mu arkadaşlar yardım edin kafama takıldı bu sorun nasıl görmez bu arada resim aşada verdim biçimlenemedi hatası

mixer_7
31-12-2008, 19:47   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

bu arada yeniden başlat diyor o hatada ama yeniden başlatsamda gene aynı hatayı veriyor

bide windowsu hata ayıklama modunda açtım herşey normal belleği bilgisayarımdan görüyorum nasıl iş bunu ney engellıyor yardım edin arkadaşlar bilen yok mu

Son Düzenleme: mixer_7 ~ 02 Ocak 2009 01:20
Blacksmith
03-01-2009, 11:39   |  #6  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

bu hatayı alman normal cunku resme bakılırsa yanlıs yerı bıcımlendırıyorsun..resmın alt tarafındakı kutucuklar ve mavı cizgiler halınde sablon olarak gosterılen kısımdan kıngston yazana sag tıkla ve bıcımlendırı sec scıkan seceneklerdende fat32 yı sec birim ayırma boyuru olarak ta en kucuk rakamı sec 512bayt olması gerekıyor sanırım.

mixer_7
07-01-2009, 03:25   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

Blacksmith dediğini aynen yaptım ama maalesef gene olmadı 512 yaptım ordaki tüm secenekleri denedim ama nafile olmadı hala problem devam ediyor bunun çaresi olmalı kimse bilmiyor mu yardım edin işte resimler

Son Düzenleme: mixer_7 ~ 07 Ocak 2009 03:26
piRe_
07-01-2009, 07:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

mixer_7 D: sürücüsünü ne yaptın şimdi. Birini düzelteyim derken diğerini uçurmuşsun. Gülüş Biçimlendirmeye falan gerek yok.

Bak şimdi;
9.77gb olana sağ tıkla ''sürücü harfi ve yolu değiştir'' seçtikten sonra ''Ekle''ye tıkla ve D yi sürücü adı olarak ata.

Gelelim usb aygıtına;
Aynı işlemi KINGSTON içinde yap, fakat sürücü adını G yada farklı olarak örn: K şeklinde ata. İstersen ilk önce sağ tıklayarak ''Bölümü Etkin Olarak İşaretle'' de diyebilirsin.

mixer_7
08-01-2009, 03:08   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

TBCMagic dediklerini yaptım ama yok kayıt defterınden silinemedi hatası aldım silinemedi sonra onları sağ tıklayıp özelliklerden kaldırdım tekrar başlattım hiç bişe yok bellek namına :) sonra tekrrar ekledım bi şekilde geldi ama gene aynı yöneticiden gözüküyor

pire merak etme uğraşırken D yi yoketmedim çokmedi yani :))) oraya pardusu yükledim ondan gözükmüyor gözükmesin önemli değil yani o
bu arada sen ad ver demişsin ad verdim belleğe k olarak ama seçeneklerde bölümü etkin olarak işaretle yok resimde verdim dikkat edersen görürsün ama bişe var ad verince sağ tıklayıp aç deyince belleği görüyorum yani buda iyi bilgisayarımdan gözükmesede  burdan belleğe ulaşabilirim yani hata ayıklama modunda açmama gerek kalmadı buda işe yarar bilgi saolun
bide kayıt defterııne baktım belleğin değerler gene aynı değişmemiş oysaki o kadar oynadım kaldırdım ama yok olmadı tbcmagic başka alternetifi olan var mı bu soruna çözüm

sorun hala devam ediyor bilen arkadaşlar yardımcı olsun şimdiden teşekkür tabi yardımcı olaya çalışan arkadaşlarada teşekkürler

Son Düzenleme: mixer_7 ~ 08 Ocak 2009 03:11
Adicts
15-01-2009, 11:27   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

selam. bu sorunun aynısı ile karşılaştım ama cözümü buldum basit. Sen yukarıda tüm usb aygıtları kaldırıp denedim gene olmadı demişin ama olması gerekiyor. Bilgisayarım-Yönet-Aygıt Yöneticisi buradaki tüm usb aygıtları kaldırıp donanım değişikliklerini tara dedikten sonra sorun kalktı ortadan. paylaşmak istedim kolay gelsin.

piRe_
15-01-2009, 20:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

HP USB Disk Storage Format Tool ile formatlayabilirsin. Bu şekilde, usb diskin otmatik olarak etkin olur.

mancukya
15-01-2009, 23:21   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Usbdewiev ile herseyi kaldirip (Gizli aygitlarida gösteri siareteleyip) pcyi yeniden baslatsaydin bu sorunu coktan cözmüs olacakdin yaptim diyorsun yapmadigin belli üstelikde o sorunu oradan cözemezsin orasi sadece partion ayarlamasi icin

Recep Baltaş
16-01-2009, 18:53   |  #13  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Son durum nedir? Ayrıca bana öyle geliyor ki siz USB bellek yerine başka bir cihazı seçiyorsunuz. USB belleği seçin ve harf atayın. Bu kadar basit.

OLmadı mı? işte program

Recep Baltaş bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mixer_7
16-01-2009, 19:40   |  #14  
OP Taze Üye
10 mesaj

recep baltaş ben zaten harf atamıştım daha önceki sayfada yazdım harf atadıktan sonra bellek yöneticiden açılıyor ama bilgisayarımdan bellek gözükmüyor bilmem anlatabıldım mi ben bu sorunu merak ediyorum neden bilgisayarımdan gözükmüyor

daha açıklayıcı anlatayım belleği takınca donanım bulundu diyor dimi evet sonra bellek otomatik açılıyor içindekileri görebiliyoruz normalde ama bende donanım bulundu diyor ama otomatik açılmıyor____ bilgisayarımdanda gözükmüyor____ (sorun bu) sonra disk yönetiminden belleği görüyorum ama gene içini göremiyorum ve harf atıyorum dediğin gibi bunu daha çnce yapmıştım zaten o zaman belleği görebiliyorum

bide konunun ismini değiştirmişin harf atama sorunu diye ama alakası yok onla bilmem anlatabıldım mi

Son Düzenleme: mixer_7 ~ 16 Ocak 2009 19:42
mancukya
16-01-2009, 20:56   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Daha öncede söylemistim baska bir konuda usb aletleri her takilis cikartilisda Windows drivers oto yukluyor yeri degisip yada cikartilinca bunlari windows silmiyor zaman icindede sebebsiz cakisma yapiyor.
Bunun tek caresi Usbdewiev ile daha önce takilmis ama su an kullanilmiyan aletleri kaldirmaktir butun hepsini ne var ne yoksa  gizli aletlerde dahil ve pcyi yeniden baslatmaktir zaten baslangicda o an takilan aletleri yeniden bulur.
Ayrica sana tavsiyem kurcaladigin yerleri bosvermen ve o anahtari baska bir pcde formatlamandir sonra kendi pcne taktiginda usbdewiev ile dediklerimi yaptinsa sorunun olmaz gecici olarak bu islem sirasinda sistem geri yüklemeni kapatmanida tavsiye ederim.
Bu olayin baska careside yoktur bozuldu sanilan pek cok Usb aleti bu programla drivers temizligi yapildikdan sonra 100 de 90 calisir.

Son Düzenleme: mancukya ~ 16 Ocak 2009 20:57
mixer_7
16-01-2009, 21:06   |  #16  
OP Taze Üye
10 mesaj

mancukya verdiğin bilgiler içiçn teşekkürler başka bir pc de kayıt anahtarını nasıl formatlarım ki onu pek anlamadım bu arada ben pes ettim sonuçta disk yönetiminden harf atadım mı belleği görüyorum yani bi riske girmiyim çok fazla kurcalamakta zarar verebilir

bilgi veren paylaşan bütün arkadaşlara teşekkürler ...

mancukya
16-01-2009, 21:16   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

kayit anahtarini degil arkadasim senin sorun usb hafiza anahtarlik (Harici hafiza karti)degilmi ?
baska bir arkadasinda format cekersin sorunsuz oluyorsa senin pcdede calisiyor olmasi gerekir.
Dediklerimi uygula
Usbdewiev ac
optinons icinde 1 ve 2 isaretliyse listede
sirayla gözüken seylerin üstüne gel
farede sag tikla unistall selected device yaparak hepsini kaldir.
(Fare ve klavye usb ise dikkat et onlara yazar zaten)
Hepsini kaldir hata ile klavye ve fareyide kaldirmis isen pcyi elektirik fisini cekerek kapat yeniden baslatinca gerekli driversleri kurar ve elindeki kart bozuk degilse calisir.

ejder9897
29-05-2012, 10:53   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben Toshiba 4GB Flash bellek aldım 2 tane  2 side benim pc de çalışmıyor.Garantisiyle götürip geri vercektim ama başka pc de deneyim dedim orda çalıştı. Yani sorun benim pc de neyapim bilmiyorum :(

Denediğim yollar sürücüyü kaldırdım pc resetledim tekrar çalıştırdım  bide Harf atamayı denedim ama sağ tıklıyıp harf ata deyince hata veriyor ne yapcam :(

ucrun
27-02-2014, 21:54   |  #19  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Son durum nedir? Ayrıca bana öyle geliyor ki siz USB bellek yerine başka bir cihazı seçiyorsunuz. USB belleği seçin ve harf atayın. Bu kadar basit.

OLmadı mı? işte program

http://www.partition-tool.com/download.htm

Yıl 2014 aradan 5 yıl geçmiş ama yine de teşekkürler Recep Bey o zaman mağdur arkadaşın işine yaradı mı bilmem ama benim çok işime yaradı...

oasman
02-03-2014, 20:38   |  #20  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Usb belleği sağ tıklayın ve çıkan seçenekler arasından denetle seçeneğini bulun ve denetlenmesini sağlayın. Çözülebilecek bir hata varsa, düzeltilmiş olur.

Not: Eski bilgisayarlar usb bellekleri tanımazlar ve Fotograf aleti olarak algılarlar. Photoshop kurulu olsaydı, flash bellek açılır olurdu.

Son Düzenleme: oasman ~ 02 Mart 2014 20:47
ZOENYUNREP
26-08-2016, 10:58   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

aynı benzer sorun bende de var.flash bellek aygıt yöneticisinde gözüküyor ama pcim ne yaptıysa kesinlikle flashımı görmüyor. yalnızca c ve d klasörleri gözüküyor. donanımı güvenle kaldır bölümünde bile gözüken flash nasıl açılmaz arkadaşlar bi yardım lütfen