usb bir çalışıyor bir çalışmıyor

pasa1071
11-12-2011, 18:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

sandisk 8 gb usb kullanıyorum özellikle benim bilgisayarda sürekli sorun çıkarıyor usb takıyorum bir kaç saniye sorun yok ama sonra takılıp kalıyor okumuyor. samsung 2 gb usb ile denedim yine aynı sorun oldu çok kafama taktım işletim sistemi vista kullanıyordum şimdi win7 kullanıyorum hala aynı xp ile denedim yine fark yok bilgisayara açılışında taktıgım zamanda bilgisayar hiç açılmıyor kilitleniyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

Nakamichi
11-12-2011, 19:12   |  #2  
Nakamichi avatarı
Üye
62 mesaj

Dostum.

Örnek WEBCam 1. USB Eskiden Çalışıyor Şimdi Çalışmıyor Çünkü Webcam Kurulum Yaparken USB2'ye Takılı İse USB 2 Aktif Olur İlk Kurulum Hangi USB'ye Takarken Ona Göre Aktif Oluyor

Mesela Sen Deneyebilirsin Elinde Card Reader Varsa Yada Digital Fotoğraf Makinesi Vb Vb 4 USB Tanıyor  Bazı Digital Fotoğraf Makinesi CD Gerekmiyor  Eğer Hepsini Çalışırsa Sorun Yoktur

pasa1071
12-12-2011, 08:59   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

benim klavye ve mause usb hatta hoparlörlerde enerjisini usb üzerinden alıyor bunlarda sınıntı yok bunlar kasanın arkasında bulunan usb lere takılı ben flash ı genelde kasanın ön kısmında kullanırım ama arka kısımdakilere de taksam fark etmiyor. önceleri webcam da kullanıyordum ondada sıkıntı yoktu ama flash disk lerde sürekli bu problem var

Faruk_Pehlione
12-12-2011, 12:53   |  #4  
Faruk_Pehlione avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
289 mesaj

Öncelikle bilgisayarınıza USB girişlerini fazla takmayın. Flash Disk'i başka bilgisayar'da denediniz mi.? Eğer başka bilgisayarda açılıyorsa sorun sizin anakart'tadır veya power dadır. Veya kablolar gevşemiş olabilir. Yok başka bilgisayardada açılmıyorsa sorun Flash Disk'dedir. Ve tamiri yoktur. Garantisi varsa götürün yenisini versinler.. Saygılar....

pasa1071
12-12-2011, 13:25   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

usb ler bir başka bilgisayarsa sorunsuz çalışıyor. dediğin gibi usb sayısını azaltıp bir deneyim

Faruk_Pehlione
12-12-2011, 13:36   |  #6  
Faruk_Pehlione avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
289 mesaj

O zaman USB girişine giden kabloları kontrol edin gevşemiş olabilir. Size tavsiyem USB'li klavye, mouse kullanmayın çünkü format atarken zorluk çıkartıyor. Normal girişleri kullanırsanız çok iyi olur. Size en iyi marka önerim A4Tech çok güzel marka. Ve güncelleştirmeleri mutlaka yükleyin saygılar..