USB'deki Programı Otomatik Başlatma...

kyotoprotokolü
21-05-2010, 23:00   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Herkese iyi akşamlar.
Usb belleğime PortableApps platformunu kurdum. Fakat Usb belleği bilgisayara taktığım gibi bu programın başlamasını istiyorum. Otomatik kullan seçeneklerine tıklamdan. Usb belleği takacağım ve hemen aktif konuma geçmesini istiyorum.
Nasıl Yapabilrim?
Herkese Teşekkürler...

MrBlackHawk
21-05-2010, 23:35   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Microsoft Windows 7 ve Vista sp2 yüklü işletim sistemlerinde usb autorun özelliğini kaldırdığından dolayı ( güvenlik amacıyla ) bu özelliği kullanamazsınız. Xp de sanırım güncelleme ile kapatılmış olabilir ( tam bilmiyorum ) fakat bu işletim sistemlerinden win7 ve vista sp2 kullanıyorsanız usb autorun özelliği kaldırılmıştır.

mcafee23 ayrılmıştır
22-05-2010, 00:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ama ilave olarak autorun dosyası düzenleyip flash'a atarsanız;flashı bilgisayara takınca win7 ve vista'da otomatik kullan açılacak ve bu exe'yi çalıştırıp çalıştırmayacağınız sorulacaktır.Xp'de direk çalışacaktır.

Win7 ve vista'da autorun virüsleri yüzünden böyle bir önlem alınmıştır.Ve ben bu özellikten çok memnnum

kyotoprotokolü
22-05-2010, 11:46   |  #4  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Tamam Autorun dosyası ile oluyor. Fakat Autorun penceresinin çıkmasını istemiyorum ben. Bana sormadan direk başlatmasını istiyorum.