USB geç algılanıyor , ACİL yardım!...

tartox
13-02-2012, 18:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

İyi günler,

Kasanın ön tarafındaki usb portlardan birisine flash belleği taktığımda PC ancak 15-20 saniye sonra flash belleği görüyor.PC'nin Usb portundan flash belleği bu kadar geç görmesinin sebebi ne olabilir , bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Not: Bir kez gördükten sonra ise flash belleği tekrardan taktığımda(ön paneldeki herhangibir usb portuna) hemen görüyor.
Özetle usb'yi ilk taktığımda algılanması çok geç sürüyor ,sonrakilerde ise hemen görüyor.
İşletim sistemi : windows 7 ultimate 32bit

Daha önceden böyle bir sorun yoktu ,bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar...

Kapalı Hesap (221406)
13-02-2012, 18:35   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

flash'ı yenimi aldın  , başka bilgisayarda denedinmi ?

thedevil01
13-02-2012, 18:43   |  #3  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Aynı sorun bendede var.

tartox
13-02-2012, 19:08   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj
Alıntı: sayraxx  
flash'ı yenimi aldın  , başka bilgisayarda denedinmi ?
Diğer USB bellekler ve harici disklerde denediğimde de aynı sorun var ,başka bilgisayarda böyle bir sorun olmuyor.
Sorun zaten usb porta flash belleği veya harici diski  ilk taktığımda oluyor , daha sonra ikinci kez aynı usb belleği veya başka usb bellek veya harici disk taktığımda olması gerektiği gibi ,yani hemen görüyorHa?
Acaba BIOS ile ilgili bir problem olabilir mi?(Tam emin değilim ama sanırım bu problem elektrikler gittikten sonra oluşmuştu ama tam olarak hatırlamıyorum)

Bir de Device manager'dan baktığımda , usb bellek USB root hub' lara göre üst sırada gözüküyor.
Bu sıralamanın bir önemi var mı?Bununla ilgili olabilir mi?(Gerçi aynı sıralama ,usb belleğin hemen algılandığı zamanda aynı şekilde)

Son Düzenleme: tartox ~ 13 Şubat 2012 19:17
Kapalı Hesap (221406)
14-02-2012, 09:46   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

baştan şunu diyim / bilgisayar garanti kapsamındaysa servise haber veya götür baksınlar.eğer garanti kapsamında değilse /
anakartınla ilgili chip yonga seti gibi gereksinimler vardır acaba onları yülemedinmi ? acaba powermı bi aksilik yapıyor ,veya anakartın üzerindeki sıralı tak çıkar bölümlerindemi arıza var / insanın aklına herşey geliyor geçenlerde böyle bi arıza ile ilgili usb data ve kablolarında sorun olduğunu okumuştum / 
usb aygıtlarını aygıt yöneticisinden kaldır, tekrar etkinleştir,şu chip ve yonga setinizi anakartınızın veya notebook herneyse oradan güncel olarak indirin ve kurun çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin tekrar  , en son olarak usb data kablolarında problem olabilir veya anakartın üzerinde herhangi bi problemde olabilir.