Usb Harddisk Hatası.

kadirland
06-09-2009, 21:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Usb hdd aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi hata veriyor.
İçinde önemli dosyalarım bulunuyor.
Biçimlendirip format atmak istemiyorum.
Veri kurtarma firmalarına göndermeden önce
benim yapabileceğim ( format dışında ) birşey varmı.

Süleyman.
06-09-2009, 22:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Diskte okunamayan bölümler olduğu anlaşılıyor. Verilerinizin önemine göre kendiniz birşeyler deneyebilir veya hiç bulaşmayarak firmalara müracaat edebilirsiniz.

Mustafa@PC
06-09-2009, 22:03   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başka bir USB portta denediniz mi ?

kadirland
06-09-2009, 23:05   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

evet denedim.kablo değiştirerek de, pc değiştirerek de denedim ama maalesef olmadı.

Mustafa@PC
06-09-2009, 23:10   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Garantisi varsa garantiye yoksa teknik servise götürmelisiniz...

OSMAN BAĞÇEVAN
07-09-2009, 12:39   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: kadirland  
Arkadaşlar merhaba,
Usb hdd aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi hata veriyor.
İçinde önemli dosyalarım bulunuyor.
Biçimlendirip format atmak istemiyorum.
Veri kurtarma firmalarına göndermeden önce
benim yapabileceğim ( format dışında ) birşey varmı.
öncelikle bunun düzeltmesi çok zor...içinde önemli bilgileriniz varsa bunu geri almakta bunun düzeltmesi kadar zor : ))

usb  nin içinde alabileceğiniz verileriniz varsa bunu yapmak için ,
pardus işletim sistemi cd niz var ise dosyalarınıza PARDUS ile ulaşmanız 80% , denemeye değer ,
bunun dışında :
fin and muont  programını bilgisayarınıza  yükleyin daha sonra bunu yüklediğiniz klasörle birlikte bir flash disk içine atın ya da sisteminizin D sürücüsü varsa oraya atın. (aşağıyı okuduktan sonra anlıcaksınız ne işe yaradığını )
Bilgi için;
http://www.findandmount.com/tour/

sonrasında mini xp  yi indirmeniz gerekiyor...indirdikten sonra bir  cd ye yazın.

mini xp : http://www.google.com.tr/#hl=tr& ... fp=5eec163bf4380442
 mini xp : Artık çöken windowsunuz yüzünden bilgi kaybetmeye ve ya nasıl alıcam bilgilerimi diye düşünmeye son.. CD den çalışan xp ile bilgisayarınızı hiç bir şey olmamış gibi açıp bilgilerinizi kurtarabilir.
bilgisayarınızı  bu cd den açın ve ulaşamadığınız dosyalarınızı başka bir yere kopyalayın. 
ama bu şekilde olmazsa  o dosyalarınıza ulaşamazsanız (zayıf bir olasılık) flash diskinize attığınız ya da bilgisayarın içine attığınız  Find and Mount klasörününden FindAndMount.exe yi çalıştırın ve diskinizi seçerek tarama (scan) yapın. Tarama işlemi bittikten sonra seçtiğiniz ve ulaşamadığınız diske ait partition yazan yere çift tıklayın. Sizden sanal bir sürücü oluşturmanızı isteyecek. Onaylayın.
sonrasında ise ulaşamadığınız dosyalarının olduğu sürücüye gireceksiniz..bu işletimi windows da yapabilirsiniz ancak, dosyalarınızın kopalanması saatlerce sürer..mini xp ile bilgisayarınızı açtığınızda bu kopyalama işlemi sadece 1 -2 dk..
sonrasında ise bilgisayarı yeniden başlattığınızda ulaşamadığınız dosyalar karşınız da olacaktır..

bu yöntem çöken windowslarda denenmiştir..çöken usb nizde de siz deneyebilirsiniz..bu sizin okununuzda da inşllah işe yarar.. !

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 07 Eylül 2009 13:01
Süleyman.
07-09-2009, 12:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

İyi de Windows çökmemiş. Harici disk bu...

OSMAN BAĞÇEVAN
07-09-2009, 12:46   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

mini xp :
Artık çöken windowsunuz yüzünden bilgi kaybetmeye ve ya nasıl alıcam bilgilerimi diye düşünmeye son.. CD den çalışan xp ile bilgisayarınızı hiç bir şey olmamış gibi açıp bilgilerinizi kurtarabilir.
biz bu konuda çöken windows u değilde , çöken usb de deneyebiliriz..bu yöntemle özel veriler  kurtulabilir..inşllah da kurtulur  ..

Süleyman.
07-09-2009, 12:51   |  #9  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

İyi de Windows zaten açılıyor. Ne gerek var CD'den başlatılan işletim sistemine ile takla attırmaya? :)

OSMAN BAĞÇEVAN
07-09-2009, 12:57   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj

öncelikle özür dileyim ..tekrar dan yazdıklarıma bakınca kafamın baya bir kaydığını gördüm..: )

''öncelikle işletim sisteminizin cd/dvd nizi boot ederek açın..sonrasında yerel diskleri gösteren ekrana geldiğinizde  sürücüsünü silip , tekrar yaratarak bunu düzeltme imkanınız var..ya da direk D ye sağ tıklayıp biçimlendir derseniz çözülebilir..  ''  burayı   yapmayın !!!  eğer disklerinizde sorun yaşarsanız burayı yapın..usb de yapmayın sakın !!!    bu yorumumdan sonra değişiklik yapayım ben ..

inşllah takla atmaz dediğiniz gibi  : ))

bu yöntem yararlı olabilir..gerçekten önemliyse dosyalarınız bu yöntem den başka yöntem bulamazsınız : )

kadirland
07-09-2009, 13:06   |  #11  
OP Taze Üye
11 mesaj

OSMAN BAĞÇEVAN senin anlatmak istediğin şey, çökmüş olan windowstan verileri kurtarmak.
Bunun için çalışan xp ve usb xp seçenekleri bende zaten hali hazırda mevcut.
İşletim sisteminde problem yok.İşletim sistemi yüklü olmayan hdd den veri kurtarmak amacımız.

Süleyman.
07-09-2009, 13:08   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

"Recover My Files" ve "Easy Recovery" programlarını deneyebilirsiniz.