USB HDD

Tommy
24-04-2006, 15:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Mart ve Nisan sayılarında anlatılan "PC içinde PC" ve "USB'den Windows" konuları oldukça dikkatimi çekti.

Benim 40 GB'lik SmartDisk Taşınabilir diskim var. Ben bu diske sevdiğim birkaç oyun ve programı kurup başka bilgisayarlarda (özellikle bir şey yüklemeye karşı korumalu PClerde) kullanmak istiyorum. Bu konuyla ilgili bir kaç soru var aklımda.

1-USB Diskime sanal sürücü kurarak içine oyun image dosyası atabilirmiyim? Yoksa bir işletim sistemi mi kurmak zorundayım.
2- işletim sistemi kurmam gerekirse (Diskim 2 bölümlü) başlı başına bir bölüm mü ayırmam gerekiyor. yoksa içinde başka bilgiler bulunan bir bölüme sistem kurabilirmiyim.

3-Evdeki PC'me Xp üzerine sanal sistem(98) kurup eski oyunları çalıştırmak istiyordum. Dergide verilen programı kurdum. Fakat anlamadığım ve başaramadığım şey sanal sistem oluşturulduktan sonra gerçekten bu sisteme win98 mi kurulacak? Çünkü bu sistem üzerinde birşey çalıştıramıyorum.

Der Rote BaroN
26-04-2006, 17:41   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Güzel ve benim de merak ettiğim sorular. Bir bilen çıkarsa her ikimiz de yararlanmış olacağız. Yakın bir zamanda ben de harici disk almayı düşünüyorum.