usb joyttick yardım lütfen

menejer66
25-04-2008, 22:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

arkadaşlar elimde usb girişli snopy marka oyun joyttick var ama bir türlü yükleyemiyorum aygıt yöneticisinden sürücüyü yüklüyorum son aşamada aygıtın yüklenmesi sırasında bir hata oluştu veri geçersiz diyor elimde driver olan tüm cd lerden denedim internetten birkaç yerden driver - sürücü indirdim olmuyor olmuyor birde aygıt yöneticisinde ses ve oyun kumandaları altında değilde insan arabirim altında görüyor sorun burdanmı kaynaklanıyor anlamadım lütfen bi yardım edin

daha iyi anlatabilmek için resimlerini yükledim lütfen bi bakın

[/URL]

[URL=http://www.yukle.tc]

BOOMFUNKMCS
25-04-2008, 23:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

yüklenmiş eski driverleri kaldır arkadaşım,beliki kurulumda hata yapıyorsan tekrar anlatayım.ilk önce driver i kur.donanımı tak ve bekle.usb 1.1 ve 2.0 girişleri donanımın tanınmasında etkilidir.her ne kadar 1.1 uyumlu olsa bile tanınma süresini geciktirir.uzun süre beklediğin halde donanımı tanıma gerçekleşmiyorsa aygıt yöneticisinden manuel olrak kurulumu sen yapmay çalış.halen sorun devam ediyorsa sistemini yeniden başlat ve bekle."insan arabirim aygıtları"nda görünmesi normal,benim aygıt yöneticimde de bu şekilde görünüyor.

menejer66
29-04-2008, 01:51   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

ilgine teşekkürler kardeş ama tespitlerime göre sorun donanımdan kaynaklanıyo daha dogrusu anakarttan . bendeki asus p4s800d-x anakartın usb si 1.1 , elimdeki joyspad ise usb 2.0 uyumlu. asusun sitesinden anakartın güncel driverini indirmeye ugraştım ama yapamadım ya ben bulamadım yada yok. halletmeye gayret ediyorum ama bu gidişle zor bu konuda bilgisi olan varsa bi zahmet bakabilirmi acaba

Son Düzenleme: menejer66 ~ 29 Nisan 2008 02:12