usb neden çalışmaz?

odabasalparslan
30-11-2008, 12:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

mrb arkadaşlar.yaklaşık 1.5 sene önce aldığım bilgisayarımın bir anda bütün usb girişleri çalışmaz oldu.tamir edilmesi için servise götürdüm.Usb girişleri yanmış garantiye gönder dediler.Gönderdim 1 ay sonra tamam hallettik dediler.yine çalışmıyo.Belki işletim sistemindendir dedim format atıp yeniden windows yükledim ama nafile.Anakart cd sinde usb2.0 sürücüsü var sp2 yüklü olmasına rağmen sp1 yada sp2 yüklü olmalı diyor.Nedir bu problem bi yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

trinity
30-11-2008, 15:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

önce sorunun mekanik mi yoksa sürücü sorunumu olduğuna karar vermelisin.mekanikse ki sna daha önce yanmış demişler o zaman tamir etmiş olmaları lazım ki sanan tamie ttik diye geri vermişler o zaman sana tek olarak sanal yani sürücü problemi kalıyor.sen bence sürücüleri yükle bu işle işgili bağlasntılı olan programları karıştır.hala olmazsa o zman başka bi çözüm düşünelim.

odabasalparslan
30-11-2008, 16:11   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

öncelikle ilgin için teşekkürler.açıkcası bende işin içinden çıkamadım.Çünkü donanımsal bir sorun varsa tamir ettik dediler yine çalışmıyo (mesela webcam'i takınca hiçbirşey olmuyo ama webcam'in ışığı yanıyo) yazılım olarak düşündüm sürücü yükeleyemiyorum.Dediğim gibi usb2.0 için sp1 yada sp2 istiyo.bende sp2 yüklü olmasına rağmen.aygıt yöneticisine bakıyorum sadece 2-3 tane madde görünüyo hub denetleyici falan.ya açıkcası bilgisayarcılar hemen anakartı değiştirelim diyo o da biraz tuzlu bi çözüm...

Raxx36
30-11-2008, 19:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

hiçbiri mi çalışmıyor?? ön panaldekiler çalışmıyorsa o anakarta entegre olarak bağlanmış durumdadır değiştirebilirsin (Garantilere o kadar güvenme benim sorunsuz telefonumu delik deşik verdiler) garantideyken denettireceksn o anda...  arkapaneldeyse sorun anakartta problem var demektir ve bir ihtimal daha taktığın usb de sorun olabilir (ama yazdığına göre usb aygıtına güç gidiyor yani çalışır durumda )  bilgisayarcılar para peşinde koştuğu için fazla dinleme son çaren olsun değiştirmek...

elazıglı
30-11-2008, 21:34   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

selam arkadaslar benımde bı sorunum var  benımde usb ler gelıp gelıp gıdoyur kılvye donuyor ve ardından  bu donanımı guvenle kaldırın dıye yazı kapa dıyor tıklıyorum  ve kılavye yazmaya baslıyor cam ;baos, calısıyor onlarda duraklama yok  bırde kızıl otesı var  oda hıc aldıgımdan berı calısmaz neyse gecdık onu  sunu  solemek ısterım benım cocuklar  bır arkadasından aypot  takmıslar ön paneldekı  yere o gunden sonra ne oldusa  oldu ve pc acınca anakart ın tanıma  sayıfası acıldı f1 yaparak cıkdım  ve bu sorunum devam edıyor .bılgısayarıma  tıkladıgımda acılan sayıfada coklu kart okuyucuları vardı  onlarda yok olmus  bunlar da bazen gelıp gıdıyor bunu caresı ve nerden  kaynaklanıyor  bılen varsa  yardımlarını  beklerım  sımdıden  ılgınıze  tesekkurler ederım saygılarımla

odabasalparslan
02-12-2008, 11:59   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

yok kardeş hiçbiri çalışmıyo.Ön paneldekileri söktüm yine olmadı.İl dışından aldığım için başında durma şansım yok maalesef..Telefonda konuştuğum eleman biz denemeden göndermeyiz mutlaka çalışıyordur diye ısrar edince bende bu sefer komple bilgisayarı göndereceğim.bakalım neler olacak

Semih Özyurt
02-12-2008, 12:06   |  #7  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bence sen pc yi yeniden servise yolla ben şahsen pc servislerine hiç mi hiç güvenmiyorum

alexkidd
02-12-2008, 12:08   |  #8  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

bence yapamamıslar dostum sen bence bir daha yolla usb ler kolay kolay arızalanmaz ama arızalandımıda kolay kolay yapılamaz diye duymustum ama ne kadar dogru bilmiyorum

odabasalparslan
03-12-2008, 11:55   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

bugün gönderiyorum bakalım neler olacak.Bir de saolsunlar bir alınca en az 1 ay onlarda kalıyo ama problem çözülsün yeterki buna razı olacam artık.Bende sizler gibi düşünüyorum ve çok fazla güvenmiyorum bu garanti kapsamındaki servis işlerine...bu seferde olmaz sa atlayıp arabama yüzyüze görüşmeyi düşünüyorum.Yaktığım benzinle yeni bir anakart alabilirim aslında.Neyse sonucu bekleyelim bakalım.Çok teşekkürler arkadaşlar...