Usb Port Hataları Lütfen Yardım

ozgur355
29-06-2021, 02:23   |  #1  
ozgur355 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese merhaba, usb portlarımın ikisi bilmediğim bir sebepten çalışmıyor, donanımdan şüpheliyim. ancak çalışan 3.0 port için bir usb çoklayıcı aldım. çoklayıcıyı denedim, aktif. ancak bilgisayarımn onu görmüyor .. internette çok fazla araştırma yaptım Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller'i driver booster hatalı güncelliyor eski sürümü lazım filan demişler. ben driver booster kullanıyorum. eski driverleri bulamadım ne yaptıysam çoklayıcıyı aktif hale getiremedim lütfen bu konuda yardım edin. diğer usb portları da yazılımsal olarak çalışmıyor olabilir..

Denediğim çözümler.

- gelişmiş güç seçeneklerinden usb seçmeli askıya almayı kapatmak.

-usb driverlerını hem bilgisayarımdan hem internetten güncellemeye çalışmak . (bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücleri seçmek dahil )

- güç yönetiminden güç kazancı sağlamak için bilgisayarım bu aygıtı kapatsın seçeneğini devre dışı bırakmak.

- farklı ve eski usb drivlerini yüklemeye çalışmak.

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB konumunda değerim Device Parameters kısmına girip sağ bölmeden boş bir alana sağ tıklayıp Yeni>DWORD (32 bit) Değeri ve adını EnhancedPowerManagementEnabled yapıp onaltılık değerini 0 yapmak.

Bilgisayarımda usb kullanamıyorum bulunduğum bölgedeki tamirciler yapamadılar lütfen yardım