usb sorunu

myilmazer
08-10-2006, 00:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar bana yardım edin.Bilgisayarımdaki usb kök hub,usb yığın depolama aygıtları,flash disklerini bilgisayarımda göremiyorum.usb2.0 çıkış var.sürücülerimin hepsi yüklü aygıt yöneticisinde görülüyorlar fakat.bilgisyaraımda sürücülerin yanında görünmüyürlar hepsi kayboldu.Örneğin flaş diskimi takıyorum donanımı buluyor yüklendi kullanıma hazır diyor fakat görünmüyor.
Yarım ederseniz sevinirim format atmak istemiyorum.
işletim sistemi olarak xp home servis pack 2 orjinal program yüklü

egemengiga
08-10-2006, 05:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

bellegin ne marka ve baska PC de denedin mi? eger denediysen ve calistiysa aygit yoneticisinden USB lerin hepsini kaldirip bastan ac. ve otomatik bulursa anakart cd sinden dosylari sec. yani eski suruculeri yukleme. aslinda direk surucuyu guncelle desen de olur? bu arada anakartinin modeli ne?

eger bu olay kisa zaman icinde gerceklestiyse sistemi geri yukleme fonkiyonunu kullan...

make-believe
08-10-2006, 06:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Flash diskini taktın, kullanıma hazır ama sürücü ikonunu hala göremiyorsun. Şu adımları dene:

1. 'My computer'a sağ tıkla.
2.'Manage' a tıkla.
3.'Storage' başlığı altındaki 'Disk management' a tıkla.
4.Sağ tarafta, diğer sürücü ikonlarının yanı sıra, flash diskinin de sürücüsünü görmen gerekir.
5. Üzerine sağ tıklayarak, sürücü harfini başka bir harfe değiştir. ( Mesela :P ).

Sonra tekrar sürücü ikonunun görünüp görünmediğini kontrol et. Bu, sorununu umarım çözer. Forumu bilgilendirirsen  seviniriz.

myilmazer
08-10-2006, 17:24   |  #4  
OP Yeni Üye
22 mesaj

sorun çözülmedi aynen devam ediyor .sanki hiç bir sorun yok sadece göremiyorum görünmeyincede içindeki bilgilerimi alamıyorum.driver yüklü defalarca sildim yükledim şu anda yanımda kuzu kuzu ışığı yanıyor çalışıyor.ama ben onu göremiyorum.sürücü harfinide değiştirdim.
Başka bilgisayarlarda gayet güzel görülüyor