USB Tanınmıyor.Fikri Olan.

h5_2255
31-03-2012, 18:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle İyi Günler.

Bilgisayarım Bazen USB Aygıtlarını Tanıyor Bazen İse Tanımıyor.Anakartımda Sorun Olabileceğini Güşünüyorum Ancak USB Olarak (Wireless Adaptor,USB Disc,Harici Disk V.b) Şeyleri Bazen Okuyor 1-2 Gün Okumuyor Bunları Okumadığı Zaman Bişey Dikkatimi Çekti Telefonumu Kablo Aracılığıyla Bağladığımda Sorunsuz Okuyor ? 2. Pc De Çalışmayan Aygıtmalımı Denediğimde Sorun Olmadığını Gördüm.

Pc USB Seçiyor. Windows XP,7,8 Hepsini Denedim.BT5,Pardus,UBUNTU İşletim Sistemlerinide Denedim Ama Sorun Aynı.Bide Formattan Yaklaşık Olarak 30-60 Dakka Arasında USB Okumaya Devam Ediyor. Sorun Ne Olabilir ?

Joker65
31-03-2012, 18:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

anakarttan kaynaklanıyor olabilir

h5_2255
31-03-2012, 20:38   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Anakarttan kaynaklşansa telefon neden okuyorda usb okumuyor orasını anlamadım ben bende anakarttan kaynaklanıyor olabilir dedimde teli okuyunca hepten şaşırdım.

duman_
31-03-2012, 20:58   |  #4  
Üye
98 mesaj
Alıntı: h5_2255  
Anakarttan kaynaklşansa telefon neden okuyorda usb okumuyor orasını anlamadım ben bende anakarttan kaynaklanıyor olabilir dedimde teli okuyunca hepten şaşırdım.
Sürücülerden de kaynaklanıyo olabilir. Aygıt yöneticisinden bakabilirsin. Ya da direk BİOS ayarlarını sıfırlayabilirsin.

fbli
31-03-2012, 21:41   |  #5  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj
Alıntı: h5_2255  
Öncelikle İyi Günler.

Bilgisayarım Bazen USB Aygıtlarını Tanıyor Bazen İse Tanımıyor.Anakartımda Sorun Olabileceğini Güşünüyorum Ancak USB Olarak (Wireless Adaptor,USB Disc,Harici Disk V.b) Şeyleri Bazen Okuyor 1-2 Gün Okumuyor Bunları Okumadığı Zaman Bişey Dikkatimi Çekti Telefonumu Kablo Aracılığıyla Bağladığımda Sorunsuz Okuyor ? 2. Pc De Çalışmayan Aygıtmalımı Denediğimde Sorun Olmadığını Gördüm.

Pc USB Seçiyor. Windows XP,7,8 Hepsini Denedim.BT5,Pardus,UBUNTU İşletim Sistemlerinide Denedim Ama Sorun Aynı.Bide Formattan Yaklaşık Olarak 30-60 Dakka Arasında USB Okumaya Devam Ediyor. Sorun Ne Olabilir ?

Hemen HWMonitör adlı programı indirip sıcaklık değerlerine bak. Çünkü kuzey köprüsü ısınınca böyle mantıksız olaylar olabiliyor. Eğer anakart (Motherboard) altında gösterilen kuzey köprüsü sıcaklığı (işlemci, ekran kart vs. değerlerine de bak) 55 C üzerindeyse bir bilgisayarcıya termal macun sürdürüp kasanı temizlet.
Arkadaşların dediği gibi sürücü problemi de olabilir. Chipset in sürücülerini kur.
Farklı USB yuvalarından deneme yap. Örneğin kasanın arkasındaki yuvaları dene.