USB to RS232 kabloya hiç bir sürücü uymuyor?

radyoaktif
22-09-2015, 15:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Arkadaşlar iyi günler. Windows 10 Enterprise 64 Bit işletim sistemi kullanıyorum. Size 1. sorunun aksine, 2 tane daha; başlık ile ilgili olduğunu düşündüğüm soru soracağım;

1-) Elimde, switch, encoder vs gibi cihazlara seri porttan bağlanmak için USB to RS232 kablo var. Bu kabloyu bilgisayara ilk taktığımda üzerinde ünlem işareti gözüküyordu bende bu ünlem işaretini kaldırmak için başladım sürücü aramaya. Aygıt yöneticisinde önerdiği sürücüler içinden bir tek 2008 sürümünü yüklediğimde ünlem işareti kalkıyor ama gene çalışmıyor zira o zaman ne Windows 8 ne de Windows 10 vardı. O yüzden şu an kullandığım Windows 10 üzerinde bu aparatın sürücüsünü arıyorum;

Aparat bu;

Durum bu;

Bunlarda şimdiye kadar manuel olarak yüklemeyi denediğim ve olmayan sürücülerden bir kaçı;

2-) Geçenlerde, bu USB to RS232 ile uğraşmak istemediğim için Switch'e seri porttan direkt bağlanmak adına gidip bir com port bracket aldım. Yani aşağıdaki aparatı;

Ve Gigabyte EP45T-UD3R anakartımın boşta ki COM yuvasına taktım;

Ardından deneme amacı ile Switch in konsol portunu bu taktığım aparata, DB9 to RS232 kablo ile bağladım

Bu kablo;

(RJ45 ucu switch'in konsol yuvasına, RS232 ucu ise anakarta taktığım aparata gidiyor) ama switch'e ulaşamadım. Yani anakart üzerinde ki bu Com port'u aktif etmek için sürücü mü yüklemem gerekiyor? Zira aldığım aparat mı bozuk yoksa sürücü mü lazım anlamadım.

3-) Ayrıca ben bu com port bracket ve USB to RS232 aparatının ikisini de almadan önceden beri aygıt yöneticisinde gözüken İletişim Bağlantı Noktası (COM1) ve Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1) de neyin nesi oluyor? Zira bilgisayara hiçbir aparat takılı olmadığı halde misal formattan sonra dahi bu ikisi geliyor, halbu ki bende bunların aparatları yoktu. Nasıl aygıt yöneticisinde gözükebilirler?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar, yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Son Düzenleme: radyoaktif ~ 22 Eylül 2015 15:30 Neden: